کد خبر: 9619
17/01/26 - 1:59 ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از پایگاه خبری «abc.net»، آمفی‌تئاتر کانبرا در آستانه روز ملی استرالیا در صفحات خود در شبکه‌های اجتماعی، عکسی از سردر خود را با بیلبورد روز ملی استرالیا که در آن دو دختر با حجاب پرچم این کشور را در دست دارند، گذاشت؛ اما به خاطر تهدیدات خشونت‌آمیز […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از پایگاه خبری «abc.net»، آمفی‌تئاتر کانبرا در آستانه روز ملی استرالیا در صفحات خود در شبکه‌های اجتماعی، عکسی از سردر خود را با بیلبورد روز ملی استرالیا که در آن دو دختر با حجاب پرچم این کشور را در دست دارند، گذاشت؛ اما به خاطر تهدیدات خشونت‌آمیز و افراط‌گرایانه برخی کاربران مجبور به حذف این پست‌ها شد.
آمفی‌تئاتر کانبرا که یک مرکز دولتی است روز دوشنبه، چهارم بهمن‌ماه، در صفحات خود در شبکه‌های اجتماعی نوشت: مفتخر است که این تبلیغ را بر روی سردر خود تا زمان فرا رسیدن روز ملی استرالیا نصب کند.
این تبلیغ روز ملی استرالیا اولین‌بار چند روز پیش بر روی بیلبورد دیجیتال شهر ملبورن نصب شده بود که به صورت پشت سر هم عکس استرالیایی‌های دارای پیشینه‌های فرهنگی مختلف را نشان می‌دهد. یکی از این عکس‌ها عکس دو دختر مسلمان با حجاب است که پرچم استرالیا را در دست دارند.
این تبلیغ سبب بروز اعتراضاتی به تحریک گروه‌های راست‌گرا و ضد مهاجرت شد و در نتیجه بیلبورد از خیابان‌های شهر ملبورن برداشته شد.
کمپین مردمی ضدنژادپرستی
اما پس از آن یک کمپین ضدنژادپرستی به راه افتاد و مردم استرالیا با کمک هم مبلغ قابل توجهی جمع‌آوری کردند که امکان نصب این بیلبورد نه‌تنها در ملبورن بلکه در شهرهای سراسر استرالیا فراهم شود.
آمفی تئاتر کانبرا نیز از جمله مکان‌هایی است که در راستای این کمپین این بیلبورد را نصب کرد.
به دلیل تهدیدهایی که در فضای مجازی علیه آمفی‌تئاتر صورت گرفت، پست مربوطه از صفحات این مرکز برداشته و صفحات این مرکز حذف شد اما بیلبورد همچنان بر روی سردر مرکز است.
گروه ضداسلامی «احترام به استرالیا» با انتشار اطلاعات مسئولان و اعضای مرکز تئاتر از حامیان خود خواسته است که احساسات خود را به آنان نشان دهند.
آمفی‌تئاتر کانبرا در پاسخ اعلام کرد: عکس این دختران جوان نمونه خوبی از تنوع فرهنگی در استرالیا است. این دختران مسلمان با افتخار استرالیایی هستند و به میراث خود نیز احترام می‌گذارند. آن‌ها الگوی خوبی برای قرن ۲۱ استرالیا هستند که باید دیده شوند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32