کد خبر: 9613
17/01/26 - 1:19 ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ، به نقل از دیلی تلگراف، یک ویدئوی منتشر شده در فضای مجازی نشان می‌دهد که یک زن استرالیایی در دانشگاه سیدنی، با اهانت به یک دانشجوی مسلمان با پوشیه، سر او فریاد زده، او را تروریست لقب داده و از او می‌خواهد حجابش را بردارد. رمزی الامادی که این […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ، به نقل از دیلی تلگراف، یک ویدئوی منتشر شده در فضای مجازی نشان می‌دهد که یک زن استرالیایی در دانشگاه سیدنی، با اهانت به یک دانشجوی مسلمان با پوشیه، سر او فریاد زده، او را تروریست لقب داده و از او می‌خواهد حجابش را بردارد.

رمزی الامادی که این ویدئو را در فیس بوک گذاشته درباره این اتفاق که در حدود ۱ بعداز ظهر جمعه گذشته در دانشگاه مکواری در سیدنی برای همسرش رخ داده می‌گوید: هنگامی که سوار بر اتومبیل وارد دانشگاه شدیم همسرم که پوشیه می‌زند قصد داشت مودبانه و با مهربانی به یک زن لبخند بزند، اما یکباره اوضاع به شدت وخیم شد.

زن شروع به کوبیدن رو کابوت، فریاد زدن و اشاره‌های اهانت آمیز کرد و من از ماشین بیرون آمدم تا او را آرام کنم. او فریاد می‌زد: درش بیار تروریست!

المادی افزود: متاسفانه این نوع اسلام‌هراسی‌ به یک مورد منتهی نمی‌شود، بلکه یک مشکل سیستماتیک و فراگیر در جامعه ما است که با تبلیغات رسانه‌ای و سیاستمداران هر روز بیش از گذشته پرورش داده می‌شود.

امیلی گریس گاف یکی از شاهدان ماجرا می‌گوید: وقتی به محل درگیری نزدیک شدیم متوجه شدیم که مرد بیچاره سعی دارد از همسرش که داخل اتومبیل نشسته بود در برابر حملات این زن حفاظت کند. او از مرد می‌خواست کارت شناسایی‌اش را نشان داده و فریاد می‌زد که این زن محجبه به اینجا تعلق ندارد و از حضور احساس امنیت نمی‌کند.

وی افزود: حالم به هم می‌خورد که بدانم در دنیایی زندگی می‌کنیم که وقوع چنین اتفاقاتی عادی شده‌اند. و مردم به خودشان این حق را می‌دهند که دیگران را به خاطر نژاد و مذهبشان کوچک بشمارند. بعضی از مردم چه مصیبت‌هایی را باید متحمل شوند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32