کد خبر: 9596
17/01/22 - 10:45 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری” رسا”، آیت الله محمود عبداللهی، نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری، در درس اخلاق هفتگی مسجد خاتم الانبیا(ص) پردیسان قم، در ادامه بحث هفته های گذشته در رابطه با هدف بعثت انبیا(ع)، نورانیت و خروج از ظلمت را از مهم ترین اهداف بعثت دانست […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری” رسا”، آیت الله محمود عبداللهی، نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری، در درس اخلاق هفتگی مسجد خاتم الانبیا(ص) پردیسان قم، در ادامه بحث هفته های گذشته در رابطه با هدف بعثت انبیا(ع)، نورانیت و خروج از ظلمت را از مهم ترین اهداف بعثت دانست و تقوا را ابزاری برای کسب نورانیت عنوان کرد.

وی به ارتباط میان تقوا و نورانیت اشاره کرد و افزود: تقوا و خود کنترلی سبب برداشتن حجاب ها از عقل انسان می شود و انسان می تواند تعقل کند و راه را از بیراهه تشخیص دهد؛ زیرا هر انسانی شهوت و غضب دارد و قرآن می گوید وقتی هوای نفس انسان رها باشد عقل انسان از کارآیی می افتد و انسان کر و کور می شود.

انکار خدا نه به خاطر تعقل بلکه به خاطر راحت طلبی انسان است

آیت الله عبداللهی با بیان این که تبعیت از هواهای نفسانی و نداشتن تقوا سبب انحرافات فکری و عتقادی می شود، خاطرنشان کرد: در آیات اولیه سوره قیامه اشاره کرده است کسانی که خدا و دین خدا را انکار می کنند از روی استدلال و منطق و تعقل نیست بلکه به خاطر فرار از مسؤولیت و راحت طلبی است.

وی با اشاره به آیه ۲۹ سوره روم اظهار داشت: گرایش به شرک به خاطر استدلال عقلی و تعقل نیست بلکه به خاطر تبعیت از هوای نفس است؛ زیرا بندگی و عبودیت خدا به معنی محدودیت در برابر خدا و کنترل رفتار است زیرا عبد نمی تواند هر جور که بخواهد رفتار کند و هر چه بخواهد ببیند و بشنود و بخورد.

هیچ کنترلی بر فساد های فرهنگی و اخلاقی در کشور وجود ندارد

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری افزود: یکی از خلأهای مسؤولان این است که مفاسد در جامعه یله و رها است و هیچ کنترلی بر فسادهای فرهنگی و اقتصادی و دیگر مفاسد وجود ندارد؛ سیاست دنیای غرب این است که کشورها را از نظر فرهنگی مستعمره خود کنند و چون دیدند که نمی توانند از نظر نظامی جلوی این انقلاب را بگیرند به دنبال نفوذ فرهنگی و اعتقادی هستند.

وی با بیان این که بسیاری از فیلم هایی که در صدا و سیما و سینمای ما پخش می شوند هیچ نظارتی بر آن نیست، گفت: فضای مجازی که جهنمی از ناهنجاری های و مسائل ضد اخلاقی است هیچ کنترلی ندارد و فقط افتخار مسؤولان در این است که سرعت اینترنت را بالا ببرند.

آیت الله عبداللهی با اشاره به اصل سوم قانون اساسی که در ۱۶ بند وظایف دولت اسلامی را بیان کرده است، ابراز داشت: بند اول این اصل مبارزه با فساد اخلاقی و فرهنگی است؛ منظور از فساد تنها فساد اقتصادی نیست بلکه نظام اسلامی وظیفه دارد که با مفاسد فرهنگی و اعتقادی هم مبارزه کند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32