آخرین یادداشت

سبک زندگی فاطمی الگوی کامل زن معاصر

سبک زندگی فاطمی الگوی کامل زن معاصر

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری «حوزه»، فاطمه آناستازیا یژووا، اندیشمند روس که پس از آشنایی با دین مبین اسلام حجاب را عاقلانه و با عشق کامل انتخاب کرد و معتقد است حجاب عین آزادی است.هفته‌نامه افق حوزه به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت بانوی حجاب و ...

پیوند ها

 
qomnews   hejabnews   qomnews   qomnews
 
کد خبر: 9548
۹۵/۱۰/۱۹ - ۱۲:۰۵ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “خبرگزاری رسا “، حجت الاسلام والمسلمین مجتبی روحانی، امام جمعه بابل در دیدار فعالان عرصه عفاف و حجاب با اشاره به به فرا رسیدن سالروز کشف حجاب توسط حکومت رضاخان گفت: ماجرای کشف حجاب رضاخان در سال ۱۳۱۴ یکی از تلخ ترین و خسارت آفرین ترین […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “خبرگزاری رسا “، حجت الاسلام والمسلمین مجتبی روحانی، امام جمعه بابل در دیدار فعالان عرصه عفاف و حجاب با اشاره به به فرا رسیدن سالروز کشف حجاب توسط حکومت رضاخان گفت: ماجرای کشف حجاب رضاخان در سال ۱۳۱۴ یکی از تلخ ترین و خسارت آفرین ترین رویداد در قرن اخیر برجامعه مذهبی و دینی ایران است.

وی افزود: رضاخان با دستور کشف حجاب به صورت رسمی بعد از سفر به ترکیه و تحت تاثیر آتاتورک، زمینه رواج بی حجابی و بی عفتی را در کشور ایجاد کرد.

تولیت مدرسه علمیه خاتم الانبیا(ص) با بیان این مطلب که تا قبل از کشف حجاب، مسأله حجاب حتی در میان خانواده های مرفه و رجال مطرح سیاسی مساله ای مهم بود، خاطرنشان کرد: همسر نخست وزیر رضاخان پس از کشف حجاب اجباری، از شدت ناراحتی بیمار شد و جان سپرد.

وی مسأله کشف حجاب را راهی برای نفوذ همه جانبه بیگانگان در کشور عنوان کرد و ادامه داد: غرب برنامه های خود را در مسیر تسلط بر امور جامعه و نفوذ در ارکان آن را در گرفتن فرهنگ دینی در جامعه می داند و لذا برنامه های گسترده فرهنگی خود را برای مقابله با مسائلی مانند عفاف و حجاب قرار داده است.

حجت الاسلام والمسلمین روحانی حجاب را مهمترین سپر برای حفظ فرد و جامعه برشمرد و بیان داشت: مهمترین جلوه فرهنگ دینی که اثرگذار بر همه آحاد امت وسپری مستحکم برای فرد و جامعه محسوب می شود، حجاب است.

وی افزود: مهمترین جلوه فرهنگ اسلامی که امروز مورد بی اعتنایی و خسارت های زیادی قرار گرفته، موضوع عفاف و حجاب است.

امام جمعه بابل افزایش طلاق را در جامعه از اثرات عدم توجه به حجاب و عفاف بیان کرد و گفت: خالی شدن ارزش های الهی در میان خانواده ها، بی عفافی و عدم توجه به حجاب، بر اساس پژوهش های صورت گرفته یکی از اثرات تلخ افزایش طلاق است.

وی با درخواست از دولت برای توجه بیشتر به مسأله ترویج مسائل دینی از جمله حجاب در جامعه، تصریح کرد: با وجود قرار داشتن یک روحانی در رأس این دولت، بررسی ها در این روزهای پایانی دولت یازدهم نشان می دهد که کار آنچنانی برای عفاف و حجاب صورت نگرفته است.

حجت الاسلام والمسلمین روحانی خاطرنشان کرد: ای کاش دولت به اندازه دریاچه ارومیه و رونمایی از حقوق شهروندی به مسأله عفاف و حجاب هم توجه می کرد.

انتهای پیام/

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

مشترک خبرنامه شوید!


اخبار ویژه حجاب نیوز از طریق ایمیل برای مشترکین خبرنامه ارسال می گردد.

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32