کد خبر: 9478
16/12/24 - 10:10 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “خبرگزاری رسا ” ، زهرا محمدی، استاد حوزه علمیه خراسان شمالی در اجتماع دانش‌آموزان دختر بجنوردی که با محوریت حجاب و عفاف برگزار شد، با تأکید بر الگوبرداری زنان و دختران از حضرت فاطمه و حضرت زینب(س)، اظهار کرد: حضرت زینب(س) بهترین الگوی رفتاری بانوان ولایی […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “خبرگزاری رسا ” ، زهرا محمدی، استاد حوزه علمیه خراسان شمالی در اجتماع دانش‌آموزان دختر بجنوردی که با محوریت حجاب و عفاف برگزار شد، با تأکید بر الگوبرداری زنان و دختران از حضرت فاطمه و حضرت زینب(س)، اظهار کرد: حضرت زینب(س) بهترین الگوی رفتاری بانوان ولایی و انقلابی در حفظ و نشر آرمانهای عاشورایی و قیام کربلا است.

وی افزود: پیام نهضت عاشورا و امام حسین(ع) احیای امر به معروف و نهی از منکر بود و این امام همام برای دفاع از دین و ارزشهای اسلامی قیام کرد که حضرت زینب(س) این نهضت را به نتیجه رساند.

خانم محمدی افزود: صبر حضرت زینب(س) در واقعه کربلا، سخنرانی‌ها و ایستادگی محکم وی در برابر یزید و یزدیان سبب ماندگاری کربلا شد به‌ گونه‌ای که اگر حضرت زینب(س) نبود پیام عاشورا به جهانیان نمی‌رسید.

وی ادامه داد: خطبه غرائی که این بانوی بزرگ در مقابل یزید و عمال یزید ایراد کرد شایسته و بایسته اسلام و اسلامیان بود و ما باید حضرت زینب(س) را الگو قرار داده و آن را زنده نگاه داریم.

خانم محمدی با تأکید بر اینکه زنان و دختران نماینده حضرت زهرا(س) هستند و باید با الگو قرار دادن این بانوی بزرگوار به سعادت ابدی برسند، خطاب به دختران دانش‌آموز، تصریح کرد: همان‌گونه که امام خمینی(ره) هم فرمودند باید با کسانی دوست شوید که روی شما اثر مثبت بگذارند نه اینکه شما را از یاد خدا غافل کنند.

وی اضافه کرد: حجاب شما در قرآن تأکید شده و قرآن خطاب به زنان تأکید می‌کند که خود را در برابر نامحرم بپوشانند و علت این پوشانیدن آن است که خداوند دختران و زنان را دوست دارد و آنها را اهل تفکر و اندیشه می‌داند به همین دلیل هم از ۹ سالگی به آنها اجازه می‌دهد تا با او سخن بگویند.

خانم محمدی با بیان اینکه حجاب موجب امنیت زن در اجتماع بوده و برترین امنیت زن است، خاطرنشان کرد: در واقع حجاب و عفاف برای زنان و دختران هم جهاد کبیر و هم جهاد اکبر است.

وی با اشاره به فلسفه حجاب و نقش زن در اجتماع و خانواده، گفت: چالش امروز دنیا این است که دشمنان حجاب را کمرنگ می‌کنند؛ اما خوشبختانه استقبال از حجاب در جامعه ما روزافزون است.

این استاد حوزه علمیه افزود: یکی از معیارهای ازدواج این است که فرد مؤمن، خوش‌اخلاق و توانمند باشد و جامعه‌ای که در آن خانواده به معنای کامل آن وجود نداشته نباشد و یا خانواده سالم کم داشته باشد اجتماع و جامعه نیست و اگر هم باشد جامعه سالم و موفقی نخواهد بود.

خانم محمدی در ادامه بر ضرورت یادگیری و تحصیل علم تأکید کرد و با اشاره به این حدیث پیامبر که علم را یاد بگیرید حتی در نقاط دور جهان باشد، اظهار کرد: راههای دستیابی به سعادت ابدی تحصیل علم و دانش، محبت به پدر و مادر و اطاعت از خداوند متعال است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32