کد خبر: 9470
16/12/22 - 10:26 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” ایسنا” ، مدرس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان گفت: خانواده اولین پایه گذاری شخصیت، ارزشها و معیارهای فکری است که نقش مهمی در تعیین سرنوشت و خط مشی زندگی آینده فرد دارد. حجت الاسلام راهداری در گفت‌وگو با ایسنا ، با بیان این مطلب افزود: […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” ایسنا” ، مدرس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان گفت: خانواده اولین پایه گذاری شخصیت، ارزشها و معیارهای فکری است که نقش مهمی در تعیین سرنوشت و خط مشی زندگی آینده فرد دارد.

حجت الاسلام راهداری در گفت‌وگو با ایسنا ، با بیان این مطلب افزود: یکی از عوامل اصلی و مهم در زمینه بزهکاری نوجوانان در جامعه، رعایت نکردن حجاب است.

به گفته وی در این رابطه فرهنگ نهادینه کردن حجاب در جامعه ابتدا در خانواده نهادینه باید شود و اگر خانواده ها به پوشش فرزندان خود کمتر بهاء دهند پیامدهای ناگوار آن در جامعه بروز خواهد کرد.

راهداری تصریح کرد: برخی از افراد ممکن است حجاب ظاهری داشته باشند ولی عفاف و طهارت باطنی را در خود ایجاد نکره باشند که خود به نوعی می تواند خطرناک‌تر از مسئله بدحجابی باشد.

وی بیان کرد: از دیگر عوامل مهم انحرافات از جمله دزدی و فساد اخلاقی بویژه در کودکان و نوجوانان است.

وی گفت: اجرای احکام الهی تنها راهکار این قضیه است و این مهم نیاز به آموزش همگانی در خانواده و مراکز آموزشی به‌خصوص مدارس دارد.

مدرس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان در پایان گفت: دو نمود از ارزشهای اخلاقی که نقش موثری در پیشگیری از جرائم دارد تقوا و توبه است که از هر دو مورد می توان به عنوان عوامل بازدارنده انحرافات اجتماعی نام برد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32