کد خبر: 9432
16/12/18 - 10:05 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “ایسنا” ، وزیر دفاع آلمان که سفری رسمی به عربستان سعودی داشت، از داشتن حجاب امتناع کرد و این مساله جنجالی در میان کاربران عربستانی توئیتر به راه انداخت. به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری اکسپرس، خانم اورسلا فون درلاین، وزیر دفاع آلمان و […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “ایسنا” ، وزیر دفاع آلمان که سفری رسمی به عربستان سعودی داشت، از داشتن حجاب امتناع کرد و این مساله جنجالی در میان کاربران عربستانی توئیتر به راه انداخت.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری اکسپرس، خانم اورسلا فون درلاین، وزیر دفاع آلمان و همراهان او در سفر به عربستان سعودی از داشتن هرگونه حجاب و یا لباس بلند امتناع کردند اما شدیدا تاکید دارند که به آداب و رسوم این کشور احترام گذاشتند.

فون درلاین گفته بود: هیچ زنی در هیات همراه من ملزم به پوشیدن عبا نیست. هر کسی چه زن و چه مرد حق دارد نوع پوشش خودش را انتخاب کند.

اندکی پس از دیدار او با محمد بن سلمان آل سعود، جانشین ولیعهد عربستان کاربران سعودی به توئیتر رفتند تا اقدام او را محکوم کنند.

فون درلاین در این دیدار کت و شلوار پوشیده بود. یکی از کاربران نوشت: کار وزیر دفاع آلمان برای نداشتن حجاب تعمدی بود و این توهینی به عربستان است.

سال گذشته هم حجاب نداشتن میشل اوباما، همسر رئیس‌جمهوری آمریکا در سفر به عربستان واکنش‌های مشابهی داشت و تا مدت‌ها هشتک‌های آن در توئیتر دیده می‌شد.

سفر وزیر دفاع آلمان به ریاض چند روز پس از آن انجام شد که آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان برقع را در کشورش ممنوع اعلام کرد.

مرکل، هیلاری کلینتون، کاندولیزا رایس و لورا بوش جزو کسانی بودند که در سفر به عربستان حجاب نداشتند. با این حال ملکه و همسر ولیعهد انگلیس در سفر به این کشور رسوم آنها را رعایت کردند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32