کد خبر: 9426
16/12/18 - 9:43 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری «حوزه»، آیت الله موسوی جزایری، در کنگره نکوداشت حضرت آیت الله مظاهری که درتالار اهل بیت(ع) برگزار شد، به بیان خاطره ای از این مرجع نقلید از باب ادای دین خود پرداخت. وی بیان کرد: این خاطره من از ایشان متعلق به ۲۲ سال قبل […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری «حوزه»، آیت الله موسوی جزایری، در کنگره نکوداشت حضرت آیت الله مظاهری که درتالار اهل بیت(ع) برگزار شد، به بیان خاطره ای از این مرجع نقلید از باب ادای دین خود پرداخت.

وی بیان کرد: این خاطره من از ایشان متعلق به ۲۲ سال قبل است، این مرجع عالی قدر در آن زمان در قم تشریف داشتند، ما در آن وقت براساس یک سری شواهدی احساسی از وقوع یک موضوعی در اهواز کردیم که چه بسا در کشور هم وجود داست و آن این بود که یک گرایش عجیبی نسبت به کنارگذاشتن چادر از سوی خانواده ها دیده می شد که در حال تبدیل شدن به یک امر عمومی بود.

امام جمعه خوزستان تصریح کرد: ما و به همراه بخشی از علمای اهواز برحسب تکلیف شرعی در آن زمان بر چادر به عنوان حجاب برتر تاکید ورزیدیم و در شورای امربه معروف استان نیز مطرح کردیم، این امر با استقبال علما و فضلای حوزه نیز روبرو شد ولی متاسفانه از سوی برخی از دولتمردان هم در داخل مخالفت هایی صورت گرفت که نیازمند حمایت و پشتیبانی قوی تری بودیم.

وی ادامه داد: در این زمان حضرت آیت الله مظاهری تنها عالمی بود که بیش ازدیگران احساس تکلیف و مسئولیت نمود و برای این امر خود شخصا به اهواز تشریف آوردند و در مکان های مختلف و با افراد متعدد دولتی صحبت کرد و تمام قد از امر حجاب و امر چادر به عنوان حجاب برتر و نظرما دفاع کردند.

آیت الله جزایری عنوان کرد: حمایت و پشتیبانی حضرت آیت الله مظاهری از امر حجاب دراین زمان به گونه ای بود که حتی شخصا و به تنهایی به تهران سفر کرده و با برخی ازمسئولین وقت نشست هایی را برقرار کردند و برای اجرای این امر تاکید فراوان ورزیده و نسبت به خطرات اهمال و غفلت نسبت به امر هشدار داده بود.

وی افزود: آیت الله العظمی مظاهری در صحنه برای دفاع تمام قد از حجاب بی بدیل بود و من در این حرکت حضرت آیت الله مظاهری نیتی جز درد دین و خدا را ندیدم، این مرجع عالی قدر به واقع درد دین دارد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32