کد خبر: 9397
16/12/11 - 11:31 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “رسا” ، حجت الاسلام عباسعلی مغیثی نیا، امام جمعه نهاوند در رابطه با پدیده بی حجابی، ابراز داشت: بی توجهی مسؤولان دست اندرکار و ضعف دستگاه های فرهنگی سبب تشدید پدیده بی حجابی شده است. وی با اشاره به دلایل تأثیرگذار در این باره، افزود: تهاجم […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “رسا” ، حجت الاسلام عباسعلی مغیثی نیا، امام جمعه نهاوند در رابطه با پدیده بی حجابی، ابراز داشت: بی توجهی مسؤولان دست اندرکار و ضعف دستگاه های فرهنگی سبب تشدید پدیده بی حجابی شده است.

وی با اشاره به دلایل تأثیرگذار در این باره، افزود: تهاجم فرهنگی و ابزار های آن مانند ماهواره و شبکه های اجتماعی سرمایه گذاری پرمنفعت استکبار در کشور های جهان سوم است.

امام جمعه نهاوند اظهار داشت: مسلماً ضعف اعتقادی و عدم آموزش صحیح به مردم و همچنین کمبودهای عاطفی و برخوردار نبودن برخی از تربیت در بستر خانواده از دلایل تأثیرگذار در بی حجابی است.

وی با اشاره به آیاتی از قرآن مجید، خاطرنشان کرد: با تقویت ایمان و اعتقادات مذهبی و همچنین بازگشت به فرهنگ اسلامی می توانیم از رشد این پدیده جلوگیری کنیم.

حجت الاسلام مغیثی نیا با اشاره به لزوم معرفی الگو به جوانان، ابراز داشت: مهمترین مراکزی که می توانند این انتقال فرهنگی را انجام دهند مدارس، دانشگاهها، حوزه های علمیه، رسانه ها و به ویژه صدا و سیما هستند.

وی در ادامه افزود: باید با گنجاندن مطالبی درباره لزوم داشتن حجاب و همچنین فواید آن از دیدگاه اجتماعی و مذهبی در کتب درسی نوجوانان و جوانان، موجبات رشد فکری و بالابردن قدرت تجزیه و تحلیل آنان را بالا ببریم.

استاد حوزه علمیه با اشاره به روایات متعدد در رابطه با نقش و جایگاه مرد در ایجاد فرهنگ حجاب، تصریح کرد: پاسداری از حریم خانواده در اجتماع به عنوان یکی از وظایف مرد و گامی در راه ترویج فرهنگ حجاب و پوشش است.

وی در پایان با اشاره به احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر، گفت: وظیفه همگان است که با تذکر لسانی این فریضه فراموش شده را احیا کنند تا بتوانیم با رشد بی حجابی مقابله کنیم.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32