کد خبر: 9394
16/12/11 - 11:16 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، نخستین قانونگذار مسلمان سومالیایی در آمریکا گفت یک راننده تاکسی در واشنگتن دی.سی او را به خاطر مسلمان بودن و داشتن حجاب تهدید کرده است. ایلهان عمر، اولین زنی که موفق شده به عنوان نماینده حزب دموکرات از ایالت مینه سوتا […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، نخستین قانونگذار مسلمان سومالیایی در آمریکا گفت یک راننده تاکسی در واشنگتن دی.سی او را به خاطر مسلمان بودن و داشتن حجاب تهدید کرده است.
ایلهان عمر، اولین زنی که موفق شده به عنوان نماینده حزب دموکرات از ایالت مینه سوتا به مجلس نمایندگان در آمریکا راه یابد، گفت: راننده تاکسی تهدید کرد حجابم را از سرم می‌کشد.
او در پستی در شبکه‌های اجتماعی نوشت: در مسیر راهم به هتل سوار تاکسی شدم و در معرض نفرت‌انگیز‌ترین، موهن‌ترین برخورد اسلام‌هراسی، تبعیض جنسیتی قرار گرفتم. راننده تاکسی مرا داعشی خطاب کرد و تهدید کرد حجابم را از سرم می‌کشد، من واقعا نمی‌دانستم کار به کجا می‌کشید اگر سریع از تاکسی فرار نمی‌کردم.
وی افزود: من هنوز از این حادثه تنم می‌لرزد و نمی‌توانم درک کنم آن‌ها چطور این گونه جسورانه علیه مسلمانان ابراز نفرت می‌کنند. من برای انسانیت در وجود او تمام کسانی که نفرت را در قلب‌شان جای داده‌اند، دعا می‌کنم.
این زن مسلمان در زمان کودکی از یک اردوگاه آوارگان در کنیا به آمریکا آمده و ماه گذشته موفق شد با شکست رقیب جمهوری‌خواهش، نخستین زن مسلمانی باشد که به مجلس نمایندگان راه می‌یابد.
به گفته سازمان آمار آمریکا، ایالت مینه‌سوتا در آمریکا با داشتن ۵۰ هزار شهروند سومالیایی‌تبار دارای بیشترین ساکنان سومالیایی است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32