کد خبر: 9385
16/12/08 - 10:05 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “تسنیم “، حجت‌الله نریمانی ؛در اولین نشست مشترک شورای حجاب و عفاف و ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر اداره‌کل آموزش و پرورش استان اظهار داشت: هدف از برگزاری این نشست تبادل تجربه و همفکری و هماهنگی برای اجرایی شدن برنامه‌های ابلاغی است. وی از ارسال […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “تسنیم “، حجت‌الله نریمانی ؛در اولین نشست مشترک شورای حجاب و عفاف و ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر اداره‌کل آموزش و پرورش استان اظهار داشت: هدف از برگزاری این نشست تبادل تجربه و همفکری و هماهنگی برای اجرایی شدن برنامه‌های ابلاغی است.

وی از ارسال شیوه‌نامه حجاب و عفاف و امر‌به‌معروف و نهی از منکر به واحدهای اداری و آموزشی استان خبر داد و گفت: نهادینه کردن فرهنگ حجاب و عفاف و امربه‌معروف و نهی از منکر یک تکلیف است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان نهادینه‌ سازی فرهنگ حجاب و عفاف و امربه‌معروف و نهی از منکر را یک تکلیف الهی دانست و تصریح کرد: نمی‌توان به این موضوع صرفاً از دید اداری نگاه کرد.

وی با اشاره به اهمیت حجاب و عفاف و امربه‌معروف و نهی از منکر و تأکیدات خداوند متعال در قرآن کریم و آموزه‌های دینی گفت: رعایت حجاب و عفاف و احیای امر به معروف و نهی از منکر وظیفه هر مسلمان و یک تکلیف الهی است.

نریمانی با تأکید بر اجرایی شدن فرهنگ حجاب و عفاف در سطح ادارات و مدارس استان افزود: برابر بخشنامه وزارتی طرح یادآوران متشکل از دانش‌آموزان سرآمد در مدارس تشکیل و هسته‌های امربه‌معروف و نهی از منکر نیز فعالیت خواهند داشت.

وی محیط تعلیم و تربیت را دارای قداست والایی دانست و با تاکید بر تبیین و عملیاتی شدن برنامه‌های ابلاغی در سطح مدارس اظهار کرد: نقش الگویی فرهنگیان و معلمان در جامعه نقش مهمی است و مدیران و معلمان نیز در سطح مدارس الگوی دانش‌آموزان در رعایت این حدود هستند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان به برنامه‌های قرآنی آموزش و پرورش نیز اشاره کرد و گفت: توجه به برنامه‌های قرآنی از سیاست‌ها و راهبردهای اولویت‌دار وزارت آموزش و پرورش است و اگر قرآن به عنوان کتاب زندگانی وارد زندگی مردم شود همه برنامه‌های تربیتی محقق خواهد شد.

وی گفت: قرآن محور فعالیت‌های پرورشی است و باید با گفتمان سازی و احیای نقش تربیتی فرهنگیان در این راستا تلاش کنیم چرا که معلمان، معلم آموزش و پرورش هستند و شروع کلاس درس با آیه‌ای ازکلام الهی باعث مانوس شدن دانش‌آموزان با قرآن خواهد شد و همه وظیفه داریم به عنوان یک وظیفه و تکلیف در این راستا تلاش کنیم.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32