کد خبر: 9368
16/12/06 - 9:44 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ، به نقل از خبرگزاری ” جبهه فرهنگی حجاب و عفاف ” ؛ماموستا عبدالرحمن خدایی ، اظهار داشت: وجود حجاب و عفاف در جامعه اسلامی یک ضرورت اصلی است و انتظار می‌رود که همه اقشار جامعه نسبت به این مهم، توجهی ویژه داشته باشند. وی با اشاره به لزوم هوشیاری […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ، به نقل از خبرگزاری ” جبهه فرهنگی حجاب و عفاف ” ؛ماموستا عبدالرحمن خدایی ، اظهار داشت: وجود حجاب و عفاف در جامعه اسلامی یک ضرورت اصلی است و انتظار می‌رود که همه اقشار جامعه نسبت به این مهم، توجهی ویژه داشته باشند.

وی با اشاره به لزوم هوشیاری و آگاهی خانواده‌ها در موضوع حجاب و عفاف، گفت: وجود این مهم می‌تواند جامعه را از ورود به معضلات و مشکلات اجتماعی مصون بدارد و به‌همین دلیل، لازم است که همه ما به‌عنوان یک مسلمان به این مهم توجهی ویژه داشته باشیم.

امام جمعه سنندج با اشاره به توطئه‌های مختلف دشمن برای ترویج بی‌حجابی در جامعه، یادآور شد: متأسفانه هم‌اکنون یک سری افراد ناآگاه به دین و مبانی اسلامی، رعایت حجاب و پوشش را نشانه عقب‌ماندگی می‌دانند و این افراد که شناخت کافی از دین اسلام و آموزه‌های مترقی اسلامی ندارند، در گرداب توطئه دشمنان اسلام گرفتار می‌شوند.

وی افزود: دشمنان اسلام توسعه بی‌بندوباری و رجوع به مادی‌گرایی را به‌عنوان ابزاری کارساز در راستای ترویج فساد و فحشا در جوامع دیگر به کار می‌برند و باید همه مسلمانان بدانند که بی‌حجابی و بی‌عفتی چیزی جز بدبختی برای انسان‌ها به دنبال ندارد.

وی با تأکید بر لزوم توجه به مقوله حجاب و عفاف در سطح جامعه به‌عنوان یک اولویت مهم و حیاتی، گفت: انتظار می‌رود همه مسلمانان در خصوص ترویج مبانی اخلاقی در جامعه احساس مسئولیت نمایند و با مظاهر بی‌عفتی و بدحجابی برخورد نمایند.

ماموستا خدایی خواستار هوش‌یاری بیش‌تر خانواده‌ها در موضوع حجاب شد و افزود: امروز در شرایطی قرار داریم که باید خانواده‌ها نقش خود را در موضوع حجاب به بهترین شکل ممکن مورد توجه قرار دهند و مواظب رفتار فرزندان خود در جامعه باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خطبه‌های امروز نماز جمعه سنندج به موضوع امنیت اشاره کرد و گفت: امنیت نتیجه همدلی و وحدت در جامعه است و ما باید همواره نسبت به‌وجود وحدت در جامعه توجهی ویژه داشته باشیم.

ماموستا خدایی در بخشی دیگر از سخنان خود اظهار کرد: دوری از آیات قرآنی و مبانی انسان‌ساز این کتاب آسمانی موجب می‌شود که بسیاری از ارزش‌ها به فراموشی سپرده و آرامش فردی و اجتماعی از جامعه برچیده شود.

وی با اشاره به امنیت کنونی ایران اسلامی و لزوم توجه به حفظ آن، عنوان کرد: حفظ امنیت و آرامش کشور در سایه وحدت و همدلی همه ایرانیان محقق شده است و باید همیشه از این نعمت الهی حفاظت نماییم و این مهم با حضور ما در صحنه محقق می شود.

امام جمعه سنندج در بخش پایانی سخنان خود ضمن اشاره به هفته دولت و همچنین هفته بانک‌داری اسلامی، یادآور شد: در ایام هفته دولت پروژه‌های خوبی در استان افتتاح شد و انتظار می‌رود که مدیران استان کردستان زمینه برای خدمت‌رسانی بهتر به مردم را فراهم کنند.

وی عنوان کرد: بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری نقش مهمی در جامعه دارند و انتظار می‌رود که در سایه اجرایی کردن آموزه‌های دینی و اسلامی بانک‌ها نیز در خدمت به توسعه کشور باشند و مردم را نیز کمک کنند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32