کد خبر: 9365
16/12/06 - 9:35 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از روزنامه آلمانی «مورگن پست»، طبق اظهارات دو تن از سخنگوهای این دادگاه مخالفت با کار بانوان محجبه مسلمان نقض قانون آزادی دین به شمار رفته و دادگاه موظف است به حقوق این بانوان رسیدگی کند. بنا بر اظهارات صریح سخنگویان، در اسلام دیدگاه‌های مختلفی در بیان […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از روزنامه آلمانی «مورگن پست»، طبق اظهارات دو تن از سخنگوهای این دادگاه مخالفت با کار بانوان محجبه مسلمان نقض قانون آزادی دین به شمار رفته و دادگاه موظف است به حقوق این بانوان رسیدگی کند.
بنا بر اظهارات صریح سخنگویان، در اسلام دیدگاه‌های مختلفی در بیان نوع پوشش اسلامی وجود دارد که طبق آن نباید صرفا پوشش ظاهری افراد، ملاک اصلی برای ارزیابی میزان توانایی شغلی آنها باشد.
همچنین این مسئله زمانی وجهه منفی پیدا خواهد کرد و باید با آن به مخالفت پرداخت که مربیان بخواهند اعتقادات مذهبی خود را به کودکان تحمیل کنند.
اما از سوی دیگر، وجود این مربیان در مهد کودک‌ها، امکان خوبی برای کودکان به شمار می رود که آنها با اعتقادات مذهبی مسلمانان، طرز دیدگاه و نگاه آن‌ها به زندگی آشنا شوند.
این رأی دادگاه در زمانی اعلام شده که آلمان پوشش بانوان با برقع(پوشیه) را ممنوع اعلام کرده است و این مسئله با جنجال‌هایی همراه بوده و این سؤال را مطرح کرده که آیا این امر باعث نقض آزادی دین و انتخاب نوع پوشش مسلمانان در آلمان است یا نه.
در رسانه‌ها نیز میزگردهای مختلفی با موضوع بانوان مسلمان و اجازه کار آنها در محیطهای اجتماعی برگزار می‌شود که همواره حضور آنها در جامعه با پوشش اسلامی با مشکلاتی همراه بوده است.
به عنوان مثال در شهر اشتوتگارت، یک خانم ترک‌تبار محجبه که تابعیت آلمانی دارد از سوی شهرداری این شهر رسما درخواست شده است که در زمان کارخود در مهد کودک، باید روسری خود را بردارد.
وی به دلیل ممانعت از برداشتن حجاب خود، از دادگاه این شهر احضاریه دریافت کرد. این عمل با واکنش‌هایی از سوی انجمن بانوان مسلمان در آلمان، کلیسای انجیلی آلمان و شورای مرکزی یهودیان در این کشور مواجه شد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32