کد خبر: 9345
16/12/04 - 11:09 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری رسا، حجت الاسلام سید محمد محسن دعایی مدیر مؤسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام مشهد، در دوره آموزشی عفاف و حجاب که به همت سازمان بسیج طلاب و روحانیون کشور و مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران کشور در مجتمع فرهنگی آموزشی یاوران مهدی قم […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری رسا، حجت الاسلام سید محمد محسن دعایی مدیر مؤسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام مشهد، در دوره آموزشی عفاف و حجاب که به همت سازمان بسیج طلاب و روحانیون کشور و مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران کشور در مجتمع فرهنگی آموزشی یاوران مهدی قم برگزار شد، گفت: رهبر معظم انقلاب در حضور جمعی از فعالان مردمی فرمودند: در زمان کنونی افراد و حتی موسسات نمی‌توانند تاثیر لازم را در به‌سازی فضای فرهنگی و پیشبرد آرمان‌های انقلاب اسلامی داشته باشند بروید و جبهه‌ تشکیل دهید همچنانی که دشمنان شما هم برای فعالیت‌های نرم خود جبهه سازی می‌کنند.

حجت الاسلام دعایی با بیان اینکه ما مفتخر هستیم که نسبت به مقوله عفاف و حجاب محکم‌ترین ادله فطری، علمی و شرعی را در اختیار داریم، بیان داشت: ضرورت بهره‌مندی از ملکه حیا و عفاف و خویشتن‌داری و بروز و ظهور آن در نحوه پوشش زنان و مردان بر اساس بنیادهای پولادین فطرت، عقلانیت و شریعت اقدس ترسیم شده است.

وی افزود: کسانی که در جبهه مقابل ما هستند و این امور را زیر سوال می‌برند دستشان از این سه مقوله تهی است خداوند در سوره احزاب حجاب و عفاف را یک امر حکومتی بیان می‌کند و به عنوان یک وظیفه جداناشدنی حاکمیت دینی در کشور اسلامی نام می‌برد.

مدیر مؤسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام مشهد با تاکید به اینکه حاکمیت اسلامی نمی‌تواند خودش را از صیانت و پاسداری عفاف و پاکدامنی عمومی فاقد مسؤولیت ببیند، تصریح کرد: نگاه بی خیالانه به امر حجاب یک نگاه سکولار و خیانت به اسلام است اگر چنین نگاهی در جامعه حاکم باشد نگاهی ضد دینی است.

حجت الاسلام دعایی با توجه به اینکه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب باید از نهاد خانواده آغاز شود، گفت: مهارت سبک زندگی عفیفانه و عفت ورزی باید ابتدا از خانواده آغاز و نهادینه شود و این مهم با تولید محتوا که مهارت محور است محقق می‌شود.

وی با بیان اینکه قرآن کتاب عقلانیت و برهان است، عنوان کرد: زمانی که بانوان با پوشش عفیفانه در جامعه حاضر می‌شوند در امنیت کامل قرار می‌گیرند، امروز مقوله امنیت گمشده انسان و بشریت است، انسان هرگز نمی‌تواند زشتی اندامش را به کسی نشان دهد و این همان عفاف است که قرآن بدان اشاره می‌کند.

مدیر مؤسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلامی مشهد با تاکید به اینکه امروز دشمن در راستای حیا زدایی بسیار فعال عمل می‌کند، گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند: امروز جوانان ما در فضای مجازی قتل عام می‌شوند؛ ایشان دستور ورود دادند و فرمودند: اکثر فضای مجازی را دشمنان ما اشغال کرده‌اند بروید و اینها را عقب بزنید.

حجت الاسلام دعایی با بیان اینکه تقویت باورهای نظری سبب افزایش ایمان قلبی افراد نسبت به حقانیت حیا و عفت می‌شود، بیان داشت: از مهم‌ترین رسالت طلاب تقویت ایمان افراد در جامعه است زیرا این مهم مانع نفوذ فرهنگ منحوس غربی که تنها مروج بی‌حیایی و بی‌عفتی شده است می‌شود.

وی حیازدایی و عفت‌زدایی را از مهم‌ترین اهداف دشمن در راستای نفوذ فرهنگی غرب بیان کرد و گفت: دشمن انتظار دارد ما در کلان کشور به جایی برسیم که اگر کسی بخواهد عفیف باشد احساس ذلالت کند و کسانی که در متن جاهلیت مدرن هستی و سرمایه خودشان را به تاراج می‌گذارند احساس افتخار داشته باشند.

مدیر مؤسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام مشهد در پایان با اشاره به دلایل فروپاشی اندلس، خاطر نشان کرد: ترویج فرهنگ بی‌حیایی و بی‌عفتی سبب فروپاشی جامعه اسلامی می‌شود و ما باید مراقب باشیم تاریخ دیگر تکرار نشود و این مهم نیاز به بیداری و فعالیت قوی جبهه‌ای در راستای تقویت فرهنگ عفاف و حجاب دارد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32