کد خبر: 9342
16/12/04 - 11:00 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) ، جلسه هم‌اندیشی تعلیم و تربیت، عفاف و حجاب به همت مدیریت فرهنگی دانشگاه در دانشکده برق، دانشگاه تبریز برگزار شد. حجت‌الاسلام اصغر نقدی، استاد حوزه و دانشگاه در این جلسه به آمیختگی انسان‌ها با خطا اشاره کرد و گفت: انسان خطاکار […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) ، جلسه هم‌اندیشی تعلیم و تربیت، عفاف و حجاب به همت مدیریت فرهنگی دانشگاه در دانشکده برق، دانشگاه تبریز برگزار شد.
حجت‌الاسلام اصغر نقدی، استاد حوزه و دانشگاه در این جلسه به آمیختگی انسان‌ها با خطا اشاره کرد و گفت: انسان خطاکار نیازمند راهنمایی و گوشزد است و بخشی از نقش اساتید در دانشگاه راهنمایی و دور کردن افراد از خطاهاست، چنانچه وظیفه ذاتی دانشگاه تعلیم همراه تربیت است.

عضو گروه معارف اسلامی دانشگاه تبریز، در ادامه به نقش تربیتی پیامبران، نهضت عاشورا و محرم اشاره کرد و افزود: فلسفه وجود انسان در تربیت است و فلسفه اسلام تربیت انسانی سالم و صالح است، پس بنابر این توجه به متون اسلامی در تربیت افراد نقش بسزای دارد.

این استاد دانشگاه نصیحت و امر به معروف و نهی‌از منکر را در قالب تربیت دینی وظیفه هیئت علمی دانشگاه دانست و وحدت بین هیئت علمی و هیئت رئیسه در این موضوع را امری ضروری خواند.

رضا سکوتی دبیر هم‌اندیشی استادان دانشگاه تبریز نیز در این جلسه به اصلاح بنیادی زمینه‌های فرهنگی دانشگاه اشاره کرده و گفت: همه مسئولان دانشگاه اعم از هیئت رئیسه و هیئت علمی نسبت به جامعه و قشر دانشگاهی خود مسئول هستند و نباید نسبت به انحرافات موجود در عرصه جامعه دانشگاهی بی تفاوت باشند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32