کد خبر: 9281
16/11/22 - 10:45 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، فدراسیون بین المللی بسکتبال (فیبا) به بسکتبالیست ۱۸ ساله مسلمان اجازه داد تا با حجاب در مسابقات حاضر شود. به گفته یک سازمان بین المللی اسلامی، نوها برهان بازیکن محجبه تیم بسکتبال آماتور هودینگ در استکهلم(پایتخت سوئد) که پیش از این […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، فدراسیون بین المللی بسکتبال (فیبا) به بسکتبالیست ۱۸ ساله مسلمان اجازه داد تا با حجاب در مسابقات حاضر شود.

به گفته یک سازمان بین المللی اسلامی، نوها برهان بازیکن محجبه تیم بسکتبال آماتور هودینگ در استکهلم(پایتخت سوئد) که پیش از این به دلیل حجاب اجازه حضور در مسابقات را نداشت، بالاخره پس از تلاش‌های فراوان و درخواست‌های متعدد، روز پنج شنبه اجازه یافت تا در رقابت‌های بسکتبال با حجاب حاضر شود.

به گفته فدارسیون، این اجازه نامه تا ژانویه ۲۰۱۷ اعتبار داشته و قرار است که مسئولین فیبا بار دیگر جلسه‌ای در این رابطه تشکیل داده و به این موضوع رسیدگی کنند.

قابل ذکر است که دو ماه پیش، این بازیکن محجبه به خاطر داشتن حجاب و به بهانه مسائل ایمنی، از شرکت در مسابقات محروم مانده بود، پس از این ماجرا بازیکنان بسکتبال زن در سرتاسر دنیا با تشکیل کمپینی خواستار اجازه شرکت دختران محجبه در رقابت‌ها شدند که این کمپین حمایت زیادی در جامعه بین المللی به سوی خود جلب کرد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32