کد خبر: 9278
16/11/22 - 10:43 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، یک زن غیرمسلمان آمریکایی در شهر فرمونت در ایالت کالیفرنیا، که به دلایل بهداشتی حجاب به سر کرده بود، هنگامی که از پیاده روی کوهستانی برگشت متوجه شد که اتومبیلش مورد هجوم افراد ناشناس قرار گرفته است. نیکی پانچولی، ۴۱ ساله […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، یک زن غیرمسلمان آمریکایی در شهر فرمونت در ایالت کالیفرنیا، که به دلایل بهداشتی حجاب به سر کرده بود، هنگامی که از پیاده روی کوهستانی برگشت متوجه شد که اتومبیلش مورد هجوم افراد ناشناس قرار گرفته است.

نیکی پانچولی، ۴۱ ساله از اهالی شهر میلپیتاس است که به خاطر ابتلا به بیماری لوپوس و برای حفاظت پوست بدنش در مقابل نور خورشید، حجاب به سر می‌کند. هنگامی که از پیاده روی برمی‌گشته متوجه می‌شود که پنجره‌های اتومبیلش شکسته، وسایلش به سرقت رفته و روی صندلی عقبی اتومبیلش یادداشت توهین آمیزی علیه مسلمانان نوشته شده است.

پلیس فرمونت در کالیفرنیا این اتفاق را در دسته جرایم نفرت محور طبقه بندی کرده است.

سخنگوی پلیس فرمونت در این باره گفت: بروز چنین اتفاقی در فضای جامعه بسیار ناراحت کننده و تلخ است.

وی افزود: هنوز مشخص نیست که چند نفر در این ماجرا دخالت داشته‌اند.

راج سالوان برنامه ریز کمیساریای شهر نیز در صفحه فیس بوکش نوشت: ما اعضای جامعه فرمونت، چنین اعمالی را در شهرمان تحمل نخواهیم کرد.

طبق آمار اعلام شده توسط مرکز حقوق فقر جنوب، از زمان انتخاب شدن ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا در ۸ نوامبر تاکنون ۴۳۷ حادثه و زورگویی نفرت محور و نژادپرستانه در سرتاسر آمریکا گزارش شده‌اند. و به گفته این مرکز بسیاری از این حوادث به صورت مستقیم در ارتباط با رئیس جمهور جدید آمریکا و شعارهای کمپین ترامپ بوده‌اند.

زهرا بیلو، مدیر اجرایی دفتر شورای روابط اسلامی آمریکایی در سن فرانسیسکو نیز گفت: در طی هفته گذشته سیل وسیعی از تماس‌های تلفنی و شکایت‌های مردمی در رابطه با برخوردهای اسلام‌هراسی دریافت کرده‌ایم.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32