کد خبر: 9228
16/11/13 - 8:55 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “رسا ” ،حجت الاسلام قاسم علی پور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا، با اشاره به اهمیت خانواده در بهبود وضعیت حجاب، اظهار داشت: حفظ سلامت خانواده و زن مهم ترین رکن اساسی برای داشتن یک جامعه سالم است؛ در واقع زمانی که زن […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “رسا ” ،حجت الاسلام قاسم علی پور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا، با اشاره به اهمیت خانواده در بهبود وضعیت حجاب، اظهار داشت: حفظ سلامت خانواده و زن مهم ترین رکن اساسی برای داشتن یک جامعه سالم است؛ در واقع زمانی که زن متانت پیدا کند جامعه را نیز سلامت می کند.

مدیر مدرسه علمیه امام جعفر صادق(ع) رودسر ابراز داشت: حجاب، روحیه و نشاط به زن می دهد و این نشاط به جامعه نیز منتقل می شود؛ حجاب اضطراب را به حداقل می رساند و دیگر مردی نگران این نیست که همسرش به بیرون از خانه برود.

وی ادامه داد: موضوع دیگر ویژگی حجاب برای زنان است که باعث از بین رفتن استرس می شود؛ ساده ترین پوشش برای زنان باعث می شود که دیگر زنان به دنبال خرید لباس های گران قیمت نباشند.

استاد حوزه علمیه رودسر تأکید کرد: زنی که در مسیر حجاب باشد، به نگاه خودش رنگ الهی داده است و به لباس های کم قیمت و حجاب کامل قانع است؛ از این رو حجاب پویایی برای زن و جامعه را به همراه دارد.

وی درباره علل پسرفت در این زمینه، گفت: عملکرد خودمان در داخل کشور باعث شده که حجاب پسرفت داشته باشد؛ در ابتدا اگر خانمی با مانتوی بلند را می دیدند با قیچی مانتوی او را پاره می کردند و یا آقایی اگر شلوار لی یا موی بلند داشت، شلوار او را پاره و موی او را قیچی می کردند.

مدیر مدرسه علمیه امام جعفر صادق(ع) رودسر تصریح کرد: عملکرد بد افرادی که دارای رأی بودند و کاری انجام ندادند و بی برنامگی از سوی دیگر، سبب بروز چنین معضلی شد.

وی خاطرنشان کرد: مشکل دیگر در جامعه امروزی این است که وقتی یک خانم بی حجاب یا بد حجاب می بینند، بیش از حد او را تحویل می گیرند.

حجت الاسلام علی پور افزود: این احترام به خانم بی حجاب سبب ترغیب او به اسلام نمی شود، در حالی که خوش رفتاری و احترام گذاشتن به خانم های با حجاب تأثیر بیشتری در پیشرفت حجاب دارد.

وی توصیه کرد: برای بهتر شدن حجاب دولت باید از ادارات شروع کند و به خانم هایی که مشغول به کار در ادارات هستند، یک چادر هدیه دهد و به آرامی نوع پوشش آن ها را تغییر دهد؛ حجاب امروز به جایی رسیده که فقط بخشی از اعضای بانوان را پوشش می دهد.

استاد حوزه علمیه رودسر بیان داشت: اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه کمرنگ شود، برخی از گناهان آشکار می شود و متأسفانه عدم حمایت مسؤولان از اجرای این فریضه هم مشکل دیگری است که مزید بر علت شده است؛ به فرموده رهبر معظم انقلاب، باید تذکر لسانی یک وظیفه همگانی باشد.

وی به گشت ارشاد اشاره کرد و گفت: گشت ارشاد ضروری است اما به شرطی که منطبق بر اصول باشد؛ باید این نکته را مدنظر داشت که زمانی بنده می توانم به یک خانم بد حجاب تذکر بدهم که یک چادر یا روسری به او هدیه داده باشم.

مدیر مدرسه علمیه امام جعفر صادق(ع) رودسر افزود: امر به معروف و نهی از منکر باید به این گونه باشد که ابتدا یک فرد را تحسین و تشویق کنید و در انتها یک تذکر هم به او بدهید؛ نمی شود به یک نفر هم نمره صفر داد و هم او را سرزنش و عتاب کنیم.

وی ادامه داد: متأسفانه بیشتر موارد گشت ارشاد ما در کشور به این گونه است که با فرد خاطی برخورد ناشایست می شود و چنین برخوردی نصیحت پذیری را در افراد از بین می برد.

استاد حوزه علمیه رودسر ابراز داشت: اگر می خواهیم چاقو را از دست یک کودک بگیریم، ابتدا باید یک خودکار نشان او بدهیم تا چاقو را به ما بدهد؛ ما پارک و سینما و همه چیز را از جوان گرفته ایم و می خواهیم که حجابش را هم درست بکنیم.

حجت الاسلام علی پور در پایان به ترس غرب از حجاب اشاره کرد و گفت: همه ادیان به عفت و پاکدامنی توصیه کرده اند و چون اسلام یک توصیه دیگر به اسم حجاب دارد، از حجاب هراس دارند و می ترسند که اسلام در آن کشورها گسترش پیدا کند؛ در واقع کشورهای غربی از حجاب صرف نمی ترسند بلکه از اسلام می ترسند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32