کد خبر: 9188
16/11/06 - 8:57 ق.ظ

به‌ گزارش ‌پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از سایت Inside the games، تهران قرار است میزبان مسابقات جهانی شطرنج ۲۰۱۷ بانوان باشد. این مساله حواشی زیادی به دنبال داشت و چند شطرنج باز زن در کشورهای دیگر از جمله آمریکا اعلام کردند که به دلیل قوانین حجاب در ایران در این مسابقات شرکت نمی‌کنند. […]

به‌ گزارش ‌پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از سایت Inside the games، تهران قرار است میزبان مسابقات جهانی شطرنج ۲۰۱۷ بانوان باشد. این مساله حواشی زیادی به دنبال داشت و چند شطرنج باز زن در کشورهای دیگر از جمله آمریکا اعلام کردند که به دلیل قوانین حجاب در ایران در این مسابقات شرکت نمی‌کنند.

کرسان ایلیومژینف، رییس فدراسیون جهانی شطرنج در مورد قوانین حجاب در ایران برای شطرنج بازان گفت‌: شطرنج بازانی که به ایران سفر می‌کنند باید به قوانین این کشور احترام بگذارند.

رییس فدراسیون جهانی شطرنج در صحبت‌های خود اعلام کرد که ۱۸۸ کشور عضو فدراسیون جهانی هستند و هر کدام از آنها حق برگزاری مسابقات دارند. هر کدام از این کشورها قوانین و رسوم خود را دارند که مسابقات بر طبق آن قوانین برگزار می‌شوند بنابراین فدراسیون جهانی معتقد است که قوانین ایران باید مورد احترام قرار بگیرد.

رییس فدراسیون جهانی شطرنج در بازدید از ایران با رییس فدراسیون شطرنج ایران، مهرداد پهلوان زاده رایزنی کرد.

پیش از این نازی پاکیدزه شطرنج باز آمریکایی اعلام کرد که به دلیل قوانین حجاب در ایران، مسابقات قهرمانی جهان را بایکوت می‌کند.

میترا حجازی پور، شطرنج باز ایرانی در واکنش به این حرکت اعلام کرد که تحریم کردن مسابقات در ایران به ضرر ورزش زنان در این کشور است و تلاش هایی که تاکنون برای پیشرفت ورزش زنان در ایران شده است را تخریب می‌کند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32