کد خبر: 9181
16/11/06 - 8:39 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از siasat.com، وزیر آموزش و پرورش ایالت کارناتاکا در جنوب غربی هندوستان، با انتقاد از سازمان هندوهای افراط‌گرای «سنگ پاریواز » در ممنوع کردن حجاب برای دختران دانش آموز اعلام کرد: حجاب مخصوص مسلمانان نیست و دختران هندو نیز می‌توانند باحجاب باشند. باساواراج رایارادی، وزیر آموزش و […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از siasat.com، وزیر آموزش و پرورش ایالت کارناتاکا در جنوب غربی هندوستان، با انتقاد از سازمان هندوهای افراط‌گرای «سنگ پاریواز » در ممنوع کردن حجاب برای دختران دانش آموز اعلام کرد: حجاب مخصوص مسلمانان نیست و دختران هندو نیز می‌توانند باحجاب باشند.

باساواراج رایارادی، وزیر آموزش و پرورش این ایالت گفت: به حجاب توهین نکنید! حجاب نباید محدود به اسلام باشد. حجاب یک فرهنگ است و هر کس می‌تواند برقع یا حجاب به تن کند. هیچ قانونی هندوها را از پوشیدن حجاب منع نمی‌کند.

بیانیه وزیر آموزش و پرورش زمانی اعلام شد که دختران دانش آموز مسلمان در دانشکده هنر و بازرگانی کومارشوار تهدید کردند که در صورت ممنوعیت حجاب دست از تحصیل خواهند کشید.

در پی این ماجرا وزیر آموزش و پرورش دولت در پاسخ به رسانه‌ها گفت که با هر موسسه آموزشی که قصد داشته باشد به طور مستقیم یا غیرمستقیم برای دختران محجبه یا برقع پوش ایجاد مزاحمت کنند، برخورد قانونی انجام می‌شود.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32