کد خبر: 9162
16/11/03 - 9:29 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “فارس” ، حجت‌الاسلام محمد اسماعیل قلی‌پور در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بابلسر اظهار کرد: اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه‌ای تعطیل شود آن جامعه از مرتبه برترین سقوط می‌کند. وی با بیان اینکه با نگاهی به […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “فارس” ، حجت‌الاسلام محمد اسماعیل قلی‌پور در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بابلسر اظهار کرد: اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه‌ای تعطیل شود آن جامعه از مرتبه برترین سقوط می‌کند.

وی با بیان اینکه با نگاهی به آیات و روایات متوجه می‌شویم جایگاه امر به معروف و نهی از منکر جایگاه بالایی دارد، افزود: امر به معروف و نهی از منکر نکردن موجب اشاعه ظلم و فساد در جامعه می‌شود.

امام جمعه بابلسر با بیان اینکه قانون امر به معروف و نهی از منکر وظایفی بر عهده دستگاه‌ها گذاشته شده است که باید انجام دهند، عنوان کرد: نباید این تصوّر در جامعه به‌وجود آید که چون ستاد احیا وجود دارد دیگران وظیفه‌ای در قبال رفتار و عملکرد مردم در جامعه ندارند و هر شخص باید به اندازه توان خود در این امر مهم سهیم باشد.

قلی‌پور اهمیت امر به معروف و نهی از منکر را بیشتر از اعمال صالح دانست و تصریح کرد: برای احیاء امر به معروف و نهی از منکر باید دستگاه‌های اجرایی پای کار و بر نهادینه کردن آن در این دستگاه‌ها تأکید داشته باشند.

وی با بیان اینکه دشمن برنامه‌ریزی‌های فراوانی برای نظام اسلامی دارد، اضافه کرد: دشمن پس از ناامیدی در جنگ نظامی و اقتصادی، جنگ فرهنگی را علیه ملت ایران آغاز کرده است که مقام معظم رهبری (حفظه الله) از آن به‌عنوان شبیخون فرهنگی یاد می‌کنند.

امام جمعه بابلسر ستاد امر به معروف و نهی از منکر را کانون زمینه‌سازی ارزش‌های دینی در یک شهرستان دانست و بیان کرد: این فریضه مهم باید در بین مردم نهادینه‌سازی شود و امر به معروف و نهی از منکر امر واجبی است که اگر ترک شود اشرار بر شما مسلط می‌شوند.

قلی‌پور در پایان با بیان اینکه پوشش و حجاب امر مهمی است که باید در ادارات و جلسات مورد توجه قرار گیرد، گفت: نگاه ما به مسائل نگاه دینی باشد و نماز اول وقت در ادارات به‌عنوان معروف مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32