کد خبر: 9143
16/11/01 - 9:56 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “تسنیم”، مینو اصلانی در همایش بزرگ بانوان که در جریان کنگره ملی ۲۳۰۰ شهید شهرستان خمینی‌شهر برگزار شد، با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران در تداوم عاشورای حسینی قرار دارد اظهار داشت: بررسی اجمالی آنچه در عاشورا اتفاق افتاد نشان دهنده این است که بندگی خداوند […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “تسنیم”، مینو اصلانی در همایش بزرگ بانوان که در جریان کنگره ملی ۲۳۰۰ شهید شهرستان خمینی‌شهر برگزار شد، با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران در تداوم عاشورای حسینی قرار دارد اظهار داشت: بررسی اجمالی آنچه در عاشورا اتفاق افتاد نشان دهنده این است که بندگی خداوند در این دوران مدیون حرکت سرور و سالار شهیدان است.

وی افزود: حرکتی که امویان و یزیدیان شروع کردند برای قطع کردن ارتباط بین انسان و خدا بود و راهبردی‌ترین حرکتی که امام حسین (ع) انجام داد این بود که ارتباط بین انسان و خدا را بازگردانده و انسان را دوباره با خداوند خود آشتی دهند و یکی از القاب حضرت امام حسین (ع) به نام “اباعبدالله” به همین معناست.

رئیس بسیج جامعه زنان کشور بیان کرد: امام حسین (ع) عاشورایی به پا کرد و زینب کبری (س) آن را ادامه داد، این قیام به نوعی با هدف اصلاح در امت و در راستای رسالت پیامبر اکرم (ص) بود و حضرت سیدالشهدا (ع) آن را ادامه داد.

وی با بیان اینکه فرهنگ و تمدن غربی رابطه انسان و خدا را قطع کرده است، گفت: در دورانی که تمام تئوریسین‌ها و ایدئولوگ‌های غربی بر این موضوع صحه می‌گذاشتند که انسان دیگر به خداوند نیازی ندارد انقلاب اسلامی شکل گرفت و خط بطلانی بر این تفکرات کشید.

اصلانی تصریح کرد: در شرایطی که فلسفه منحط غربی به دنبال تسلط بر جهان بود انقلاب اسلامی شکوفا شد و در دنباله حرکت حسینی انسان را با خدا آشنا کرد و رابطه انسان با معبود بازسازی شد که از این موضوع می‌توان به عنوان بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی نام برد.

وی خاطرنشان کرد: امروز بیداری اسلامی نیز به دنبال همین حرکت شکل گرفته است و ملت‌های مستضعف جهان به پیروی از پیام انقلاب اسلامی در حال حرکت هستند.

رئیس بسیج جامعه زنان کشور گفت: بزرگ‌ترین ضربه‌ای که توسط تمدن منحط غربی به انسان وارد شد زن را مورد توجه قرار داد، اما انقلاب اسلامی توانست با این پیام الهام بخش زن را از بردگی نوین نجات داده و او را با فطرت خود آشنا کند.

وی با بیان اینکه تقدیم ۷ هزار زن شهیده به انقلاب اسلامی نشان داد که جایگاه والای تربیتی زن در جامعه باید شناخته شود، افزود: زن باید با خدا و فطرت خود آشتی کند و کسانی که این مسیر را ترسیم کردند جز اینکه از او یک ابزار ساختند چیز دیگری باقی نگذاشتند.

اصلانی ادامه داد: پیام زن مسلمان برگرفته از پیام حضرت زینب کبری (س) است، زن یک حضور موثر فرهنگی و اجتماعی دارد که باید با توجه به تمام وظایفی که بر عهده دارد به شکلی عفیفانه در جامعه آنها را به منصه ظهور برساند.

وی تصریح کرد: امروز زن غربی در یک فضای آلوده زندگی می‌کند اما پیام زن مسلمان مرزهای جهان را درنوردیده است، براساس بیانات رهبر معظم انقلاب این زن مسلمان است که می‌تواند در جهان تاثیرگذار باشد.

رئیس بسیج جامعه زنان کشور با اشاره به شاخصه‌های الگوی زن بیان کرد: بصیرت و آگاهی، ایستادگی و مقاومت از جمله این شاخصه‌ها است، غربی‌ها عنوان می‌کنند تا وقتی که حجاب بر سر زن ایرانی است نمی‌توانیم کاری از پیش ببریم اما همین ایستادگی و مقاومت در سنگر حجاب، حیا، علم و دانش غربی‌ها را دچار ترس کرده است.

وی افزود: جنبشی در غرب شکل گرفته که خواهان زندگی عفیفانه در جامعه است، حتی در این زمینه از فروشگاه‌های بزرگ خود خواسته‌اند تا لباس‌های عفیفانه عرضه کند و این جنبش در دل آمریکا در حال گسترش بوده و ناشی از استقامت بانوان مسلمان در سنگر عفاف و حجاب است.

اصلانی با بیان اینکه امروز بالاترین آمار خودکشی در کشور سوئیس است، گفت: این در حالی است که سوئیس از بالاترین رفاه اجتماعی برخوردار است اما پایان زندگی زنان آنها خودکشی است و دلیل آن جدا کردن زن از فطرت الهی و زمین گیر شدن توسط فمینیست است.

وی با بیان اینکه تفکر فمینسیتی برخلاف آنچه که مدعی بود سبب شده زن حتی حقوق عادی خود را هم از دست بدهد، گفت: امروز رسوایی‌هایی توسط کاندیداهای ریاست جمهوری امریکا به بار آمده که ناشی از فاسد در متن این کشور است.

رئیس بسیج جامعه زنان کشور گفت: براساس آمار، در آمریکا بالای ۴۰ درصد مردم به صورت نامشروع متولد شده که در طول زندگی یا بزهکار هستند و یا دچار مشکلات روحی و روانی می‌شوند و این واقعیت متن آمریکا است.

وی با بیان اینکه امروز پیامدهای برجام برای ما بسیار ناگوار بوده است، تصریح کرد: زن مسلمان برنمی‌تابد که یک بار دیگر تحت استعمار آمریکای جنایت کار قرار گیرد، امروز ما نه تنها در برابر خون شهدا بلکه در برابر تمام تاریخ مسئولیت داریم.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32