کد خبر: 9063
16/10/27 - 8:28 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری «حوزه»، یک کمپین حجاب اسلامی با نام “آسیه” در آمریکا به منظور سرمایه‌گذاری برای تولید و ارائه لباس‌های ورزشی اسلامی برای زنان مسلمان تشکیل شده است. زنان محجبه و مسلمان در آمریکا همیشه در جستجوی شیوه‌هایی برای شرکت در فعالیت‌های ورزشی بوده‌اند. ابتهاج محمد اولین […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری «حوزه»، یک کمپین حجاب اسلامی با نام “آسیه” در آمریکا به منظور سرمایه‌گذاری برای تولید و ارائه لباس‌های ورزشی اسلامی برای زنان مسلمان تشکیل شده است.

زنان محجبه و مسلمان در آمریکا همیشه در جستجوی شیوه‌هایی برای شرکت در فعالیت‌های ورزشی بوده‌اند. ابتهاج محمد اولین زن مسلمان آمریکایی بود که توانست با حجاب اسلامی در رشته شمشیرزنی مسابقات المپیک ریو ۲۰۱۶ شرکت کند. با این حال بسیاری از زنان مسلمان به دلایل مذهبی و فرهنگی قادر به سازگاری با جامعه ورزشی آمریکا نبوده و نمی‌توانند در فعالیت‌های ورزشی این کشور حضور داشته باشند. در همین راستا کمپین آسیه در مینیاپولیس واقع در ایالت مینه‌سوتای آمریکا با ارائه لباس‌های ورزشی اسلامی قصد ایجاد تغییر در این وضعیت را دارد.

فاطمه حسین و جیمی گلوور، موسسان آسیه می‌گویند: ما می‌خواهیم به زنان و دختران در تمامی سنین اعتماد به نفس و توانمندسازی اعطا کنیم تا آن‌ها بتوانند در کنار حفظ‌ باورهای دینی و فرهنگی‌شان، به ورزش بپردازند.

فاطمه حسین در یک دهه گذشته تلاش داشته به زنان و دختران مسلمان برای شرکت در فعالیت‌های ورزشی کمک‌رسانی کند. او در این راستا یک برنامه عام المنفعه راه اندازی کرده‌است و در این برنامه ساعاتی از فعالیت باشگاه ورزشی را در اختیار دختران و زنان قرار داده است تا آن‌ها بتوانند بدون مزاحمت به تمرینات ورزشی بپردازند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32