کد خبر: 9022
16/10/09 - 1:57 ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب؛ به نقل از “ایرنا” ، این حادثه ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه روز چهارشنبه ۲۸ سپتامبر (هفتم مهرماه) رخ داد که شبکه خبری آی تی وی انگلیس، آن را گزارش داد. این شبکه خبری انگلیسی در پایگاه خبری خود نوشت: پلیس اسکاتلند یارد اعلام کرد قربانی که زنی حدودا ۲۰ […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب؛ به نقل از “ایرنا” ، این حادثه ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه روز چهارشنبه ۲۸ سپتامبر (هفتم مهرماه) رخ داد که شبکه خبری آی تی وی انگلیس، آن را گزارش داد.

این شبکه خبری انگلیسی در پایگاه خبری خود نوشت: پلیس اسکاتلند یارد اعلام کرد قربانی که زنی حدودا ۲۰ یا ۳۰ ساله بوده، در این حمله آسیبی ندیده اما بشدت از این حادثه شوکه شده است. دو فرد مهاجم حدود ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه روز چهارشنبه (۲۸ سپتامبر) هنگام عبور این زن از خیابانی شلوغ در لندن، از پشت حمله کردند و یکی از آنها حجاب این زن را از سر وی کشید.مهاجمان پس از این حمله متواری شدند.
بر اساس این گزارش، مظنون اصلی عامل این حمله فردی سفید پوست با موهای روشن و در پایان دهه بیست سالگی یا اوایل دهه سی سالگی بوده است. مظنون دوم دارای ظاهری مدیترانه ای و در همین رده سنی و با ریش تراشیده توصیف شده است.

«بن کازین» از کارآگاهان بخش امنیت جامعه پلیس انگلیس گفت از این که چنین حمله ای در روز روشن و وسط یک خیابان شلوغ رخ داده، شوکه شده است و جنایاتی که تحت انگیزه های نژادپرستانه یا مذهبی انجام می شوند، تحمل نخواهند شد.
شورای اروپا چندی پیش از «افزایش گفتمان نفرت و خشونت نژادپرستانه» در انگلیس ابراز نگرانی کرد.

«کریستین آلوند» رئیس کمیسیون اروپایی مبارزه با نژادپرستی و عدم تسامح، در بیانیه ای عنوان کرد: افزایش خشونت نژادپرستانه در انگلیس مساله ای اتفاقی نیست چرا که ما «عدم تسامح نگران کننده و گفتمان نفرت» را در روزنامه ها، رسانه های آن لاین و سخنان مسئولان سیاسی شاهد هستیم.
پس از رای مردم انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا (برگزیت) میزان جرایم نژاد پرستانه علیه پناهجویان و مسلمانان افزایش یافته است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32