کد خبر: 8992
16/10/06 - 10:51 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) ، حجت‌الاسلام علی‌اصغر لطفی، رئیس کمیسیون ویژه نظارت، امر به معروف و نهی از منکر شورای شهر مشهد و مسئول مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی، در نشست خبری خود با اصحاب رسانه که در محل این مجمع […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) ، حجت‌الاسلام علی‌اصغر لطفی، رئیس کمیسیون ویژه نظارت، امر به معروف و نهی از منکر شورای شهر مشهد و مسئول مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی، در نشست خبری خود با اصحاب رسانه که در محل این مجمع برگزار شد، گفت: تنها ضامن کلیدی بقای دین، امر به معروف و نهی از منکر است که از فرد و خانواده آغاز شده و به حکومت ختم می‌شود.
حجت‌الاسلام لطفی ادامه داد: متاسفانه شرایط به گونه‌ای شده که تا صحبت از امر به معروف و نهی از منکر می‌شود همه توجهات به سمت بحث حجاب متمرکز می‌شود در حالی که امر به معروف، امر به تمام معروفات را در بر می‌گیرد.

تحقق مطالبات رهبری و مطالبه از مسئولان، اولویت مجمع
حجت‌الاسلام لطفی همچنین با اشاره به اولویت‌ پیگیری‌های این مجمع، اظهار کرد: بخشی از اولویت‌های ما را تهران مشخص می‌کند که تحقق مطالبات رهبر انقلاب و مطالبه‌گری از مسئولان از جمله آن به شمار می‌رود.
وی افزود: به عنوان نمونه در بحث عفاف و حجاب، مواجهه با مردم در سطح جامعه و مطالبه از ۲۶ دستگاهی که ۹ سال پیش قانون عفاف و حجاب به آن ها وظایفی را محول کرده از الویت‌های کاری ماست که در این زمینه نیز بنا به تأکیدات آیت‌الله علم‌الهدی، امام جمعه مشهد، منطقه ثامن و پیرامون حرم رضوی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

ساخت برخی برج‌ها توسط شهرداری، خلاف صریح قانون عفاف و حجاب است
حجت‌الاسلام لطفی در تشریح این مطلب افزود: در این قانون عنوان شده است که شهرداری باید برای حمل و نقل، ورزشگاه‌های مخصوص بانوان و ساخت ساختمان‌های بلندی که موجب شکستن حریم‌ها می‌شود، اقدام اساسی کند، به عنوان نمونه در کوهسنگی برجی ساخته‌ شده که امنیت پانصد خانه را از بین برده و این خلاف صریح قانون عفاف و حجاب است بنابراین اگر ستاد بخواهد علیه شهرداری اعلام جرم کند شاید حتی بتواند حکم قلع این بنا را هم بگیرد.

رئیس کمیسیون ویژه نظارت، امر به معروف و نهی از منکر شورای شهر مشهد در ارتباط با فعالیت‌های این نهاد در حوزه فضای مجازی نیز اظهار کرد: در این فضا تاکنون بیشتر بر مباحث مطالعاتی و یارگیری متمرکز بوده‌ایم، البته بعضا مواردی چون هک برخی پایگاه‌های مسئله‌دار یا برخی مجموعه‌های ضدانقلاب نیز انجام شده اما در این حوزه هنوز در ابتدای کار هستیم.
وی با اشاره به اینکه مذاکراتی نیز با پلیس فتا برای برگزاری دوره‌های تخصصی فضای مجازی برای همکاران انجام شده است، ادامه داد: متأسفانه در این زمینه دشمن ضربه‌های سنگینی را وارد کرده که تنها محدود به بحث عفاف و حجاب نمی‌شود و بعضا آسیب‌های اقتصادی و امنیتی هم وجود دارد. ما نیز به عنوان یک سازمان مردم‌نهاد پیگیر این موضوع در استان هستیم.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32