کد خبر: 898
15/05/11 - 8:57 ق.ظ

حضرت آیت‏ الله علوی گرگانی: متأسفانه افراد جامعه نسبت به حجاب در بین نوجوانان و به خصوص دبیرستانی‏ها بی تفاوت شده حتی ناخودآگاه آن بدحجابی را تأیید می‏کنند.

آیت الله علوی گرگانی

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از رسا، جمعی از دانشجویان علوم پزشکی دانشگاه اصفهان قبل از ظهر امروز با حضرت آیت‏الله سید محمد علی علوی گرگانی از اساتید برجسته درس خارج حوزه علمیه قم دیدار کردند.

 در این دیدار حضرت آیت الله علوی گرگانی با اشاره به آیه ۱۵۷ سوره اعراف گفت: خداوند امر به معروف را از اصول مسلمه مقام نبوت معرفی می‏کند و می‏فرماید کسانی که پیرو پیامبر(ص) باشند و از او تبعیت و امر به معروف و نهی از منکر کنند رستگار خواهند شد.

 وی در ادامه افزود: پیامبر اسلام از سوی خداوند موظف شد تا احکام سنگین و سختی که بر گذشتگان واجب بود را بر دارد و بر امت خود آسان گیرد، به طور مثال نمازهای ۵۴ رکعتی را به ۱۷ رکعت تقلیل داد.

 استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم خاطر نشان کرد: هرکس که از پیامبر خود پیروی کند و به او ایمان بیاورد و امر به معروف و نهی از منکر کند و از طیبات کسب روزی کند و خبائث را ترک کند و با حفظ احترام پیامبر(ص) و یاری او به دستورات قرآن عمل کند بدون تردید رستگار خواهد شد.

 وی به اهمیت مسأله ولایت در آموزه‏های قرآن اشاره کرد و ابراز داشت: اگر کسی به همه قرآن عمل کند اما ولایت امام علی(ع) را نپذیرد راه رستگاری را طی نخواهد کرد و در گمراهی سرگردان خواهد بود.

 حضرت آیت‏ الله علوی گرگانی اظهار داشت: اسلام یک دین اجتماعی است و رهبانیت در آن معنی ندارد و اگر کسی فکر می‏کند که با عبادت فردی و گوشه نشینی می‏تواند به لقا الله برسد در اشتباه است، تقوی باید طوری باشد که سبب رشد جامعه اسلامی شود.

 وی ادامه داد: به همین سبب باید با ابزار امر به معروف و نهی از منکر مردم را با خود در مسیر قرآن همراه کرد تا گناه از جامعه جهانی حذف شود.

 استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با انتقاد از وضع حجاب در بین دانش آموزان دبیرستان و نوجوانان تأکید کرد: متأسفانه مدیران، معلمان، والدین، اقوام و بسیاری از افراد جامعه نسبت به حجاب در بین نوجوانان و به خصوص دبیرستانی‏ها بی تفاوت شده‏اند و حتی ناخودآگاه آن بد حجابی را تأیید می‏کنند.

 وی تصریح کرد: برخی از والدین و افراد تأثیر گذار توهم می‏کنند که اگر نوجوان را به حال خود واگذار کنند و او را در رفاه مادی غرق کنند او را در مسیر پیشرفت قرار داده‏اند در صورتی که فرزند آزاد و بدون محدودیت به فساد کشیده خواهد شد و اگر دقت کنیم می‏یابیم که اکثر افراد مهم در همه جوامع از بین انسان‏ها متخلق و عفیف انتخاب می‏شوند.

 حضرت آیت‏الله علوی گرگانی در پایان خاطر نشان کرد: اصل امر به معروف و نهی از منکر اصلی عاطفی در اسلام است که باید با زبان لین و لطیف نسبت به یک‏دیگر رفتار شود و اگر این مهر و محبت منجر به امرو نهی، به سرزنش تبدیل شود آثاری بدتر از خود گناه خواهد داشت./

 

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32