کد خبر: 8957
16/10/04 - 9:19 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری فارس، هامپی و هاریکا از مهره‌های شناخته شده دنیای شطرنج برای حضور در رقابت‌های جهانی شطرنج ۲۰۱۷ به میزبانی ایران اعلام آمادگی کرده‌اند و داشتن حجاب در ایران برایشان جذاب است و این موضوع را مانعی بر سر راه میزبانی ایران نمی‌دانند. در این مسابقات […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری فارس، هامپی و هاریکا از مهره‌های شناخته شده دنیای شطرنج برای حضور در رقابت‌های جهانی شطرنج ۲۰۱۷ به میزبانی ایران اعلام آمادگی کرده‌اند و داشتن حجاب در ایران برایشان جذاب است و این موضوع را مانعی بر سر راه میزبانی ایران نمی‌دانند.

در این مسابقات ۶۴ نفر از برترین شطرنج بازان جهان حضور پیدا خواهند کرد اما تلاش مضحک رسانه‌های معاند از چندی پیش بر آن بوده که حجاب اسلامی را مانعی بر سر راه این میزبانی جهانی معرفی کند.

در همین راستا هامپی و هاریکا نمایندگان شطرنج هند به صورت رسمی اعلام کرده‌اند که برای حضور در ایران با حجاب اسلامی به احترام فرهنگ اسلامی ایران هیچ مشکلی نداشته و با اشتیاق و رغبت این کار را انجام خواهند داد.

در این میان البته گزارش خبری از رسانه‌های آمریکایی حکایت از بایکوت مسابقات مذکور توسط نازی پایکیدزه شطرنج باز گرجی تیم ملی آمریکا دارد. او در مصاحبه با خبرگزاری‌های داخلی آمریکا گفته است: مجبور نیستم از حجاب استفاده کنم و این را به فدراسیون جهانی شطرنج هم گفته‌ام، اگر قبول نکنند، نمی‌روم.

نایجل دیوید شورت استاد بزرگ شطرنج انگلیس نیز حضور قهرمانان شطرنج در ایران را به همین بهانه غیر قابل توجیه دانسته است اما واقعیت این است که روز به روز به تعداد حمایت کنندگان از این رویداد جهانی اضافه می‌شود و اغلب ستارگان عرصه شطرنج از حضور قطعی خود در ایران خبر می‌دهند.

برای هندی‌ها حضور در این رقابت بسیار ارزش دارد و به همین دلیل دو بازیکن بزرگ خود را در سطح جهانی به ایران خواهند فرستاد.

هامپی شطرنج بازی هندی در این خصوص به خبرنگاران گفته است: پیش از این یک بار به ایران رفته‌ام و برای چند روزی که میهمان ایرانیان بودم از روسری استفاده کردم، کم کم به آن عادت کردم و به نظر من باید به فرهنگ و عادات مردم یک کشور احترام گذاشت، وقتی این موضوع برای مردم یک کشور مهم است باید برای من به عنوان میهمان مهم باشد.

هاریکا دیگر نماینده هند در این خصوص گفت: برای من مسابقات مهم است، هر جای دنیا که باشد می‌روم و به خود بازی فکر می‌کنم، این چیزها به ما ربطی ندارد و حق نداریم درباره آنها نظر بدهیم، ما مربی و سرپرست و مدیر داریم و تابع صلاحدید فدراسیون خود هستیم، مشخص است که باید به فرهنگ یک کشور احترام گذاشت، من در ایران بودم و بهترین میهمان نوازی را تجربه کردم، هیچ محدودیتی با حجاب حس نکردم و فقط به بازی و پیروزی در آن فکر می‌کردم.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32