کد خبر: 8931
16/10/02 - 9:09 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ، به نقل از خبرگزاری فارس، قنبر قنبری در گردهمایی علما و مبلغان (طلایه‌داران تبلیغ) که در آستانه ماه محرم و آمادگی برای تبلیغ و ترویج دین و تبیین خط و مشی مورد نظر ایام محرم در مصلی الغدیر شهرستان نور برگزار شد، اظهار کرد: ارائه گزارش درباره تخلف دستگاه‌های […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ، به نقل از خبرگزاری فارس، قنبر قنبری در گردهمایی علما و مبلغان (طلایه‌داران تبلیغ) که در آستانه ماه محرم و آمادگی برای تبلیغ و ترویج دین و تبیین خط و مشی مورد نظر ایام محرم در مصلی الغدیر شهرستان نور برگزار شد، اظهار کرد: ارائه گزارش درباره تخلف دستگاه‌های دولتی و نهادهای عمومی توسط مردم به پیگیری‌ها، نظارت و کاهش تخلف کمک می‌کند و سرعت می‌بخشد که ترغیب مردم به احساس مسؤولیت توسط مبلغان ضروری است.

وی افزود: بی‌تفاوتی نسبت به اشرار و ترس مردم از برخورد احتمالی پس از آزادی اشرار امری است که نیازمند آگاهی دادن و رفع نگرانی است و این وظیفه بر دوش مبلغان است تا به مردم اطمینان دهند، خطری برای آنان وجود ندارد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان نور، گفت: موضوع عفاف و حجاب باید برای همه دغدغه باشد و این دغدغه توسط روحانیون و مبلغان می‌تواند در مردم ایجاد شود و از طرف دیگر متدینان باید در همه عرصه‌ها حتی ساحل حضور پیدا کنند.

دادستان ویژه روحانیت مازندران و گلستان نیز در این مراسم، اظهار کرد: کربلای سید شهدا نمایشگاه تجلی فضایل انسانی و عاشورا نمایشگاه فضایل اسلامی است و همه در معرفی این فضایل سهم دارند و باید به اندازه خود نقش‌آفرینی کنند، تا ملکات فاضله رشد پیدا کند.

حجت‌الاسلام، سعید شهواری افزود: در این نمایشگاه با عظمت، اسلام را با همه خوبی‌ها ملاحظه می‌کنید، شجاعت، مروت، ایثار، از خودگذشتگی و … در صحنه عاشورا و کربلا می‌بینید، همه ما در این مسیر و تبیین فضایل انسانی و الهی دارای نقش هستیم و باید ایفای نقش کنیم.

وی تلاقی سپاه سیدالشهدا و سپاه حر در کربلا را از بهترین فضایل انسانی دانست و بیان کرد: شما مبلغان وظیفه تبلیغ بخشی از این فضایل را برای مردم دارید و تبیین درست آن می‌تواند به تبیین قیام عاشورا کمک کند.

دادستان ویژه روحانیت مازندران و گلستان گفت: زمانی که گفته می‌شود، علما وارث و جانشین پیامبر هستند، این جانشینی در نشر فضایل دینی و اخلاقی است و اگر حتی در این راه، بی‌احترامی هم بشود باید با صبر و متانت به امر تبلیغ بپردازیم و از پیامبر و ائمه تأسی و الگو بگیریم.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نور نیز در این آیین با بیان لزوم تبیین وقف در منابر، اظهار کرد: وقف یک نهاد ممتاز دینی است، پس وظیفه همه ما مبلغان دینی روشن است باید با تشویق مردم و ادای وظیفه در بحث ترویج وقف به عنوان فریضه الهی توجه کنیم.

ابوالحسن چالویی افزود: در کل کشور ۸۰۸ نیت داریم از این تعداد ۳۲ درصد نیت محرم و عزاداری سیدالشهدا است و باید در این راه هزینه شود.

وی کل موقوفات مازندران را ۱۳ هزار ۵۸۸ موقوفه برشمرد و اظهار کرد: ۴ هزار و ۲۳۶ موقوفه ویژه روضه‌خوانی است و یک‌هزار و ۵۱۵ موقوفه نیز با نیت اطعام‌دهی وقف شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نور با بیان اینکه ۴۰ درصد موقوفات استان به عزاداری اختصاص دارد و در محرم هزینه می‌شود، گفت: ۴۰۰ نیت در شهرستان نور وجود دارد که ۵۰ نیت عزاداری و اطعام‌دهی است بنابراین انتظار داریم، مبلغان یک شب را به وقف و احکام وقف اختصاص دهند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32