کد خبر: 8925
16/10/02 - 8:58 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری فارس ، حسن مظفری در نخستین کمیته صیانت از فرهنگ حجاب و عفاف آموزش و پرورش ناحیه ۲ زنجان اظهار کرد: موضوع حجاب و عفاف موضوع نیازمند فرهنگ‌سازی است. وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش یک دستگاه فرهنگ‌ساز در جامعه است، تصریح کرد: […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری فارس ، حسن مظفری در نخستین کمیته صیانت از فرهنگ حجاب و عفاف آموزش و پرورش ناحیه ۲ زنجان اظهار کرد: موضوع حجاب و عفاف موضوع نیازمند فرهنگ‌سازی است.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش یک دستگاه فرهنگ‌ساز در جامعه است، تصریح کرد: این دستگاه اقدامات خوبی در این زمینه انجام داده است.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۲ زنجان با اشاره به فعالیت‌های آموزش و پرورش در قالب دستورالعمل‌های ۱۰ گانه دنبال می‌شود، خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت موجود آموزش و پرورش در راستای این فرهنگ‌سازی اقدام شود.

مظفری با بیان اینکه باید به نسل جوان و نوجوان جامعه الگوهای برتر حجاب و عفاف را معرفی کنیم، اضافه کرد: تاریخ اسلام و تشیع دارای نمونه‌های بارزی از این الگوها است.

وی با اشاره به اینکه حجاب یکی از دستورات و فرامین الهی در دین اسلام است، عنوان کرد: حجاب موجب تحکیم خانواده و دوام جامعه بوده و حفظ کرامت بانوان را به دنبال دارد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۲ زنجان با اشاره به عملکرد مطلوب آموزش و پرورش ناحیه ۲ زنجان در ارزیابی سال‌ گذشته در بین ادارات شهرستان زنجان اعلام کرد: این اداره در ارزیابی‌های صورت گرفته به عنوان برترین دستگاه در زمینه ترویج حجاب و عفاف معرفی شد.

مظفری بر لزوم پیروی از دستورالعمل‌های ۱۰ گانه در زمینه حجاب و عفاف تاکید کرد و افزود: آموزش و اقناع‌سازی و خدمات فرهنگی و هنری و تبلیغی عفاف و حجاب، تدوین و ترویج منشور عفاف و حجاب و پایش و بررسی وضعیت عفاف و حجاب ترویج حجاب و عفاف از جمله این دستورالعمل‌ها است.

وی تشویق و ترغیب، ارشاد و راهنمایی متخلفان و متمردین و نظارت و ارزیابی رعایت عفاف و حجاب را از دیگر بخش‌های این دستورالعمل خواند و افزود: ارائه خدمات مشاوره‌ای، فضاسازی و تبلیغات محیطی و حمایت از آثار و تولیدات فرهنگی و هنری عفاف و حجاب از دیگر معیارهای کمیته صیانت از فرهنگ حجاب و عفاف است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32