کد خبر: 8917
16/09/27 - 9:55 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از پایگاه خبری «World Bulletin»، تقوا رجب، دانش‌آموز مسلمان به خاطر به چالش کشیدن ممنوعیت حجاب در دبیرستانی در والنسیا، تیتر اول روزنامه‌ها شد. رجب در گفت‌وگو با رسانه‌ها گفت: نمی‌توانستم کلاسم را پیدا کنم به همین خاطر از مدیر مدرسه که آنجا بود، پرسیدم و او […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از پایگاه خبری «World Bulletin»، تقوا رجب، دانش‌آموز مسلمان به خاطر به چالش کشیدن ممنوعیت حجاب در دبیرستانی در والنسیا، تیتر اول روزنامه‌ها شد.

رجب در گفت‌وگو با رسانه‌ها گفت: نمی‌توانستم کلاسم را پیدا کنم به همین خاطر از مدیر مدرسه که آنجا بود، پرسیدم و او به من گفت که کلاس‌ها بعدازظهر تشکیل می‌شوند. سپس گفت: محض اطلاع، نمی‌توانید به این شکل در کلاس‌ها شرکت کنید! پرسیدم به چه شکل؟ گفت: با آن روسری.

گرچه مسئولان دبیرستان بنلیور به رجب گفتند که پیش‌تر سه دانش‌آموز مسلمان دیگر نیز از داشتن حجاب منع شده‌اند، اما این دختر مسلمان احساس می‌کرد که حقوقش نقض شده است. از این رو به جای برداشتن حجاب یا عوض کردن مدرسه، تصمیم گرفت با این ممنوعیت مقابله کند.

رجب با همکاری وکیلی از اتحادیه گروه‌های مقابله با نژادپرستی اسپانیا، این پرونده را به آموزش و پرورش والنسیا کشاند. مقامات والنسیا در ابتدا اعلام کردند که این در اختیارات مدرسه است که نحوه لباس پوشیدن دانش‌آموزان را تعیین کند.

اما پس از آن، دولت منطقه خودمختار والنسیا اعلام کرد که حق تحصیل برای دانش‌آموزان مسلمان را تضمین خواهد کرد.

در نهایت پس از چند روز دولت والنسیا اعلام کرد که داشتن روسری برای دانش‌آموزانی که در مدارس و مؤسسات دولتی والنسیا تحصیل می‌کنند، بلامانع است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32