کد خبر: 8902
16/09/25 - 10:18 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛به نقل از پایگاه خبری «تریبیون»، تقوا رجب، دانشجوی مسلمان تونسی‌تبار که به خاطر حجاب از تحصیل در مؤسسه آموزشی «بنلیور» واقع در شهر «والنسیا» در اسپانیا محروم شده بود، سرانجام پس از مدت‌ها تلاش و اصرار بر تحصیل با حجاب به عنوان حق خود موفق شد، نظر مثبت مقامات […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛به نقل از پایگاه خبری «تریبیون»، تقوا رجب، دانشجوی مسلمان تونسی‌تبار که به خاطر حجاب از تحصیل در مؤسسه آموزشی «بنلیور» واقع در شهر «والنسیا» در اسپانیا محروم شده بود، سرانجام پس از مدت‌ها تلاش و اصرار بر تحصیل با حجاب به عنوان حق خود موفق شد، نظر مثبت مقامات شهر را جلب کند و به تحصیل خود ادامه دهد.
این موضوع در حالی تبدیل به بحث محافل اسپانیا شده بود که هیچ قانونی در این کشور مبنی بر ممنوعیت حجاب در اماکن عمومی حتی ممنوعیت روبنده و نقاب، مانند آنچه در فرانسه دیده می‌شود، وجود ندارد.
اخراج تقوا رجب از این مؤسسه باعث ایجاد ناراحتی در بین مسلمانان شده بود که حدود چهار درصد از جمعیت ۴۶,۵ میلیون نفری این کشور را تشکیل می‌دهند.
وی گفت: از این که این ممنوعیت لغو شده بسیار خوشحالم زیرا تنها خواسته من رسیدن به حق تحصیل بود.
سازمان مبارزه با تبعیض نژادی(SOS)، در ۸ سپتامبر (۱۸ شهریور) دادخواست رجب را مبنی بر تحصیل با حجاب مطرح کرد که بحث زیادی در والنسیا برانگیخت و مقامات مجبور شدند، مؤسسه را وادار به پذیرفتن درخواست وی کنند.
فرانسیسکو سولانز، وکیل وی گفت: این یک پیروزی برای به رسمیت شناختن حقوق و آزادی‌های مبتنی بر قانون اساسی شامل آزادی بیان، آزادی مذهبی تا زمانیکه باعث نقض هنجارهای عمومی نشود و حق تحصیل و برابری است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32