معاون اداره‌کل آموزش و پرورش استان قم:

اجرای طرح‌های فرهنگی حجاب در مدارس همت مسؤولان را می‌طلبد

کد خبر: 888
15/05/11 - 8:23 ق.ظ

معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش استان قم گفت: اجرای طرح‌های فرهنگی در زمینه حجاب، حمایت مسؤولان اجرایی و مؤسسات فرهنگی را می‌طلبد.

طرح‌های فرهنگی حجاب

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از رسا،‌ ناصر حمزه‌ای، معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان قم، امروز در حاشیه راهپیمایی حافظان حجاب مدارس قم، به همکاری آموزش و پرورش با مرکز حجاب ریحانه النبی(س) اشاره کرد و گفت: معاونت فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش با مرکز حجاب ریحانه النبی(س) توافقنامه‌ای را امضا کردند که در ۱۰ مدرسه ابتدایی در سطح استان قم، طرح حافظان حجاب و حجاب برتر اجرا شود.

وی ابراز داشت: کتاب‌هایی که مرکز حجاب ریحانه النبی(س) برای اجرای طرح‌های حجاب چاپ کرده است از سوی مربیان این مرکز، در مدارس، آموزش داده می‌شود بنابراین ارتباط عاطفی که مربیان با والدین دانش‌َآموزان برقرار می‌کنند دانش آموزان را نسبت به پذیرش حجاب ترغیب می‌کند.

حمزه‌ای، چادر را حجاب برتر خواند و گفت: مهم‌ترین هدف این طرح، نهادینه کردن ارزش و زیبایی‌های حجاب در دانش‌آموزان است که حجاب در وجود آنها نهادینه شود تا به باور قلبی تبدیل شود نه این که فقط به آن به عنوان یک سنت دیرینه‌ای که از مادرانشان رسیده است نگاه کنند.

وی به برگزاری راهپیمایی حجاب اشاره و خاطرنشان کرد: دو سال از اجرای طرح موفقیت‌ آمیز حافظان حجاب و تبلیغ چادر به عنوان حجاب برتر می‌گذرد و امروز چهاردهم اردیبهشت، ۲۰۰۰ نفر از دانش‌آموزان چادری، راهپیمایی را برگزار می‌کنند.

معاون پروشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان قم افزود: مسیر راهپیمایی حافظان حجاب از بوستان نجمه آغاز شد و در خیابان ارم و صفاییه ادامه پیدا کرد و در نهایت در حرم مطهر حضرت معصومه(س) با خواندن قطعنامه پایانی ختم می‌شود.

وی با اشاره به استقبال والدین از طر‌ح‌های حجاب خاطرنشان کرد: ابتدا طرح‌های حجاب در پنج مدرسه اجرا شد اما با استقبال مدیران مدارس و خانواده‌ها از این طرح‌ها، تعداد آن به ۱۰ مدرسه افرایش یافت که امیدواریم با همت مسؤولان در سال آینده‌، تعداد مدارس تحت پوشش طرح حجاب به ۲۰ مدرسه در سطح شهر قم برسد.

حمزه‌ای، گسترش طرح‌های فرهنگی همچون حجاب را در مدارس ضروری دانست و یادآور شد: مرکز حجاب ریحانه النبی(س) در مقاطع تحصیلی متوسطه اول و دوم نیز طرح‌هایی همچون گفتمان‌های حجاب و نمایشگاه حجاب برپا می‌کند اما برای نهادینه کردن ارزش‌های دینی در جامعه باید از مدارس ابتدایی آغاز کرد و تا مقاطع بالاتر ادامه پیدا کند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان قم، حمایت و پشتیبانی مسؤولان را در امور فرهنگی ضروری خواند و تأکید کرد: اجرای طرح‌های فرهنگی در زمینه حجاب، نیازمند فراهم کردن مقدمات و اعتباراتی است که حمایت مسؤولان اجرایی و مؤسسات فرهنگی را می‌طلبد.

 

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32