کد خبر: 8872
16/09/22 - 9:28 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری فارس، براساس قانون ۱۹۹۴ درباره رسانه‌های دیداری و شنیداری، شبکه‌های تلویزیونی لبنان بر اساس طایفه‌ها و قومیت‌های مختلف تقسیم شدند. وابستگی‌های قومی نقش اول را در انتخاب کارکنان این مؤسسه‌ها ایفا می‌کند و فقط در مواقع استثنایی ممکن است این قانون […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری فارس، براساس قانون ۱۹۹۴ درباره رسانه‌های دیداری و شنیداری، شبکه‌های تلویزیونی لبنان بر اساس طایفه‌ها و قومیت‌های مختلف تقسیم شدند.

وابستگی‌های قومی نقش اول را در انتخاب کارکنان این مؤسسه‌ها ایفا می‌کند و فقط در مواقع استثنایی ممکن است این قانون نقض شود.

امسال این احتمال وجود دارد که وضعیت موجود در این مؤسسه‌ها شاهد برخی تغییرات مثبت جزیی باشد.

شبکه تلویزیونی otv (متعلق به ژنرال میشل عون از مسیحیان مارونی برجسته لبنان و کاندیدای ریاست جمهوری، عضو جناح ۸ مارس و متحد مهم حزب الله) تصمیم گرفته در یکی از برنامه‌های پاییزه خود برای اولین بار از یک مجری زن محجبه استفاده کند.

این برنامه با نام «این طور که به نظر می‌آید» به کارگرانی ماهر الدنا یک برنامه طنز سیاسی اجتماعی است و خانم امانی جحا با حجاب همیشگی خود در آن به عنوان مجری حضور خواهد یافت که برای صفحه پرتقالی رنگ otv اتفاقی نادر به شمار می‌آید.

این برنامه، در فضایی بین جدی و شوخی سیر می‌کند و بر اخلاق رسانه‌ای و اهمیت جا انداختن آن در لبنان تأکید دارد.

به گفته رایزنی فرهنگی ایران در بیروت، شخصیت‌های چالشی در عرصه‌های رسانه، سیاست و هنر به مرور مهمان بخش‌های مختلف این برنامه خواهند شد.

همچنین گفته می‌شود شبکه المنار نیز تصمیم دارد یک برنامه گفت و گو محور زنانه با حضور برخی شخصیت‌های مسیحی تولید کند.

در صورت صحت اطلاعات وارده، این بار نیز با اتفاق غیر عادی و متفاوتی در شبکه المنار روبرو خواهیم شد که هم‌زمانی آن با تغییر مذکور در otv رنگ و بوی تازه‌ای به رسانه‌های لبنانی می‌بخشد و احتمال دارد به شبکه‌ها و برنامه‌های دیگر نیز تسری پیدا کند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32