کد خبر: 8868
16/09/22 - 9:21 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از dawn.com، دانشجوی مسلمان اسپانیایی که به دلیل پوشیدن حجاب از یک آموزشگاه اخراج شده بود، سرانجام توانست مسئولین این مرکز آموزشی را قانع کرده و اجازه داشتن حجاب در حین تحصیل را به دست آورد. این در حالی است که این مسئله به موضع بحث و […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از dawn.com، دانشجوی مسلمان اسپانیایی که به دلیل پوشیدن حجاب از یک آموزشگاه اخراج شده بود، سرانجام توانست مسئولین این مرکز آموزشی را قانع کرده و اجازه داشتن حجاب در حین تحصیل را به دست آورد. این در حالی است که این مسئله به موضع بحث و مجادله در اسپانیا تبدیل شده بود و طبق قانون اسپانیا هیچ گونه ممنوعیتی برای داشتن حجاب در دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی این کشور وجود ندارد و طبق قانون حتی پوشاندن چهره و زدن پوشیه نیز در دانشگاه‌ها و مدارس این کشور آزاد است.

تقوا رجب ۲۳ ساله متولد شرق والنسیا که والدین تونسی تبار دارد، در حالی با مسئله آزادی مذهبی روبرو شده که ۴% جمعیت ۴۶٫۵ میلیونی اسپانیا را مسلمانان تشکیل می‌دهند.

این دانشجوی محجبه می‌گوید: من بسیار خوشحالم از اینکه توانسته‌ام به حق خودم دست یابم. من حق دارم براساس آموزه‌های مذهبی خودم عمل کنم.

۸ سپتامبر، این دختر محجبه به خاطر پوشیدن حجاب اجازه حضور در کلاس‌های درس بنلیور در موسسه آموزشی والنسیا را از دست داده و به همین جهت به انجمن حقوق بشر و ضدتبعیض ریسیسم شکایت کرد. در پی واکنش‌های شدید اجتماعی و جنجال‌ها، مسئولین محلی والنسیا مدیریت موسسه آموزشی را مجبور کردند تا به رجب اجازه تحصیل با حجاب را بدهند.

فرانسیسو سولانز وکیل رجب در بیانیه‌ای اعلام کرد: مسئولان آموزش و پرورش حق تحصیل دانشجویان را تضمین کرده‌اند و او از این پس می‌تواند با داشتن حجاب در کلاس‌های درس حاضر شود. این اقدام یک پیروزی برای تبیین آزادی‌ها در جامعه از جمله آزادی بیان، آزادی مذهبی، برابری تحصیلی و حقوق قانونی در جامعه محسوب می‌شود.

پیش از این نیز موارد تبعیض آمیز مشابه‌ در مدارس اسپانیا مشاهده شده که از طریق مداخله مسئولین و انتقال دانشجویان به مدارس دیگر خاتمه یافته‌اند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32