کد خبر: 8865
16/09/22 - 9:17 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از mo4ch.com، در پی بروز برخوردهای متعدد نژادپرستانه علیه زنان مسلمان در آلمان، موسسه آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) در این کشور با ساختن یک ویدئوی ۱۸ ثانیه‌ای از زنان اروپایی باحجاب، شهروندان آلمانی را به مدارا و تحمل تفاوت‌های فرهنگی و دینی و […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از mo4ch.com، در پی بروز برخوردهای متعدد نژادپرستانه علیه زنان مسلمان در آلمان، موسسه آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) در این کشور با ساختن یک ویدئوی ۱۸ ثانیه‌ای از زنان اروپایی باحجاب، شهروندان آلمانی را به مدارا و تحمل تفاوت‌های فرهنگی و دینی و ارزش‌های حجاب دعوت کرد. این ویدئو با جمله «زنان ترک، حجاب به تن می‌کنند» آغاز شده و سپس یک زن اروپایی محجبه نیز می‌گوید: من هم همین طور! و داشتن حجاب زیباست.

اخیرا نژادپرستی و اسلام‌هراسی علیه زنان مسلمان، محجبه و پوشیه‌دار در کشورهای اروپایی و آلمان گسترش یافته است. کمتر از دو ماه پیش، شهردار یک شهر آلمانی، زن مسلمان را در روز نخست کاری به خاطر داشتن روسری اخراج کرد. در ماه جولای نیز یک کارآموز حقوقی مسلمان در آلمان حق پوشیدن حجاب در محل کار را تنها پس از صدور حکم دادگاه به دست آورد.

به علاوه هفته گذشته یک صاحب رستوران در شمال آلمان، زن مسلمانی را به خاطر داشتن پوشیه بیرون کرد که این مساله خشم کاربران شبکه‌های اجتماعی را برانگیخت.

تنش‌ها میان شهروندان آلمانی و پناهجویان مسلمان که بیشتر آنان از سوریه آمده‌اند نیز رو به افزایش گذاشته است و نظرسنجی‌های ماه گذشته نشان داد که ۳۰ درصد آلمانی‌ها خواستار ممنوعیت برقع و پوشیه در مراکز عمومی هستند. این درحالی است که حزب آنگلا مرکل صدراعظم آلمان نیز خواسته که زدن پوشیه و حجاب چهره در مراکز عمومی این کشور ممنوع اعلام شود.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32