کد خبر: 8861
16/09/18 - 8:22 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” خبرگزاری ایرنا ” ؛ روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز با انتشار مطلبی نظر زنان فرانسوی را درباره ممنوعیت استفاده از لباس شنای اسلامی جویا شد که به نوشته این نشریه کامنت هایی که دریافت کرده نشان می دهد مساله نارضایتی زنان مسلمان بسیار عمیق تر از […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” خبرگزاری ایرنا ” ؛ روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز با انتشار مطلبی نظر زنان فرانسوی را درباره ممنوعیت استفاده از لباس شنای اسلامی جویا شد که به نوشته این نشریه کامنت هایی که دریافت کرده نشان می دهد مساله نارضایتی زنان مسلمان بسیار عمیق تر از صرف ممنوعیت استفاده از لباس شنای اسلامی است و جنجال ها بر سر حملات ناشی از ممنوعیت استفاده از چنین پوششی در بیش از ۳۰ شهر ساحلی فرانسه آنقدر شدید بوده که اجازه نداده صدای زنان فرانسوی که این لباس برای آنها طراحی شده بود، شنیده شود.

این کامنت ها زندگی زنان مسلمان، محجبه و غیر محجبه را در بخش هایی از فرانسه که تروریسم به موضوعی نگران کننده بدل شده، به تصویر کشیده است و بسیاری از زنانی که در فرانسه متولد و بزرگ شده اند از این که به آنها گفته شود باید به کشور خود بازگردند، سردرگم شده اند.

«تسلیمه عمر» معلم ۳۰ ساله ای که در حومه شهر پاریس زندگی می کند، نوشته است: ما سالها با نگاه های آلوده و اظهارات تهدیدکننده ای مواجه بوده ایم. از من خواسته شده به کشورم برگردم ( هر چند که من اکنون در کشورم هستم).
به نوشته این روزنامه، عمر و شوهرش اکنون به ترک فرانسه فکر می کنند.

«لاری ابوذیر» ۳۲ ساله نیز می گوید به فکر نگهداری از فرزندانش در شهر «تولوز» واقع در جنوب فرانسه است زیرا در آنجا می تواند روسری سر کند که در جامعه از آن استقبال نمی شود و حتی در برخی از محیط های کاری ممنوع است.
بسیار از زنان در کامنت های خود نوشته اند که تعصبات علیه مسلمانان پس از حمله به نشریه فرانسوی «شارلی ابدو» در ژانویه سال ۲۰۱۵ و حملات اخیر در شهرهای بروکسل، پاریس و نیس تشدید شده است.

«حلیمه بوگرا» دانشجوی ۲۱ ساله شهر «بورگ ان برس/ Bourg-en-Bresse» فرانسه سابقه چنین رفتارهایی را حتی بسیار قبل تر از حملات تروریستی اخیر عنوان و به کشته شدن هفت شهروند فرانسوی در سال ۲۰۱۲ توسط «محمد مراه» در جنوب غرب فرانسه اشاره کرد.
بوگرا نوشت: نگاه جامعه به ما تغییر کرده است و دیگر هیچ کس از گفتن این جمله به یک مسلمان که «به کشورت برگرد» واهمه ندارد.

«هاجر زنو» ۲۷ ساله از شهر لیون فرانسه که در زمینه طراحی فعالیت می کند به محاصره یک زن توسط مقام های پلیس در شهر ساحلی نیس اشاره کرد و نوشت: این موضوع اولین روزهای دبیرستان را که بر اساس قانون داشتن حجاب در مدارس منع شد، در ذهنم تداعی کرد. معلم به من گفت که روسریم را در مقابل همه دانش آموزان بردارم که این موضوع باعث خجالت من شد. امروز قلبم دوباره شکست و من از خودم می پرسم کی این مسائل پایان می یابد.

«میرا حسین»۲۷ ساله نوشت: زنان مسلمان در فرانسه در یک نظام آپارتایدی زندگی می کنند که ممنوعیت استفاده از لباس شنای اسلامی در سواحل این کشور تازه ترین مورد آن است.
زنان و دختران مسلمان فرانسوی همچنین در کامنت های خود از محدودیت آزادی در اروپا، استفاده از القاب توهین آمیز و حتی تهدید به مرگ شکایت کرده اند. آنها از محدودیت هایشان درباره یافتن شغلی متناسب با رشته تحصیلی شان گله کرده و درباره آینده ابراز ناامیدی کرده اند.

بسیاری از سیاستمداران فرانسوی، از جمله «مانوئل والس» نخست وزیر این کشور و «نیکلا سارکوزی» رئیس جمهوری سابق و نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۷، از ممنوعیت بورکینی دفاع کرده اند.
دفتر کمیسیونر عالی سازمان ملل در امور حقوق بشر (OHCHR)، تلاش برای ممنوعیت پوشش کامل بانوان در فرانسه را نقض آزادی های بنیادی و واکنشی احمقانه به افراط گرایی توصیف کرده است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32