کد خبر: 8859
16/09/18 - 8:10 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “خبرگزاری فارس “، احمد ملکیان در کمیته صیانت از حقوق شهروندی این شهرستان با اشاره به اقداماتی که در حوزه عفاف و حجاب مدارس انجام شده است، اظهار کرد: یکی از مشکلات جدی ما در سطح جامعه این است که افراد با حقوق شهروندی خود در […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “خبرگزاری فارس “، احمد ملکیان در کمیته صیانت از حقوق شهروندی این شهرستان با اشاره به اقداماتی که در حوزه عفاف و حجاب مدارس انجام شده است، اظهار کرد: یکی از مشکلات جدی ما در سطح جامعه این است که افراد با حقوق شهروندی خود در سطح جامعه آشنا نیستند.

وی با بیان این که متاسفانه این اداره هنوز نتوانسته است اقدامات انجام شده در حوزه حقوق شهروندی را به طور کامل مستندسازی کند، گفت: یکی از راه‌های مهم برای آگاهی عموم مردم از حقوق شهروندی خود، استفاده از تابلوهای تبلیغاتی سطح شهر است.

رئیس اداره آموزش‌ و پرورش شهرضا یکی از اقدامات موردنیاز در ادارات در راستای حقوق شهروندی را وجود مشاوران برای آگاه‌سازی مردم دانست و تصریح کرد: این راهکار به دلیل تسریع در انجام امور ارباب‌رجوع هم برای ما مناسب است، هم موجب تکریم ارباب‌رجوع می‌شود.

وی با بیان این که طبق منشورات اخلاقی ادارات دولتی و نهادهای خصوصی همیشه حق با ارباب‌رجوع است، اذعان کرد: البته در بسیاری از موارد ارباب‌رجوع پا را از حقوق خود فراتر گذاشته که این وظیفه ما است که از کارمندان دفاع کنیم.

ملکیان افزود: در تمام مدارس خود کمیته عفاف و حجاب تشکیل داده و اقداماتی از قبیل برگزاری مسابقات عفاف و حجاب انجام می‌دهیم.

وی با اشاره به تجلیل از برترین‌های عفاف و حجاب مدارس، خاطرنشان کرد: مدارس در کنار تجلیل از برترین‌های علمی و فرهنگی خود در برنامه‌هایی از برترین‌های عفاف و حجاب خود نیز تجلیل می‌کنند تا عامل تشویقی برای کل دانش آموزان باشد.

رئیس اداره آموزش‌ و پرورش شهرضا یکی از دیگر اقدامات این اداره در حوزه عفاف و حجاب را برگزاری کتاب مرتبط با عفاف و حجاب دانست .

وی خاطرنشان کرد: در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب اقدامات دیگری از جمله برگزاری نمایشگاه پوستر و دعوت از روحانیون برای روشنگری در مدارس داشته‌ایم.

ملکیان یکی از وظایف کمیته‌های عفاف و حجاب مدارس را ایجاد زمینه‌های پژوهشی در مدارس دانست و گفت: تشویق دانش آموزان به پژوهش در رابطه با عفاف و حجاب، اطرافیان این دانش آموزان را نیز با این مسئله درگیر کرده و تأثیر خوبی در خانواده‌ها می‌گذارد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32