کد خبر: 8733
16/08/30 - 1:46 ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از گاردین، تصاویری از کشف حجاب اجباری یک زن فرانسوی از سوی پلیس در یکی از سواحل شهر نیس در فرانسه منتشر شد. مقامات فرانسوی پوشیدن مایوی اسلامی را در چندین شهر فرانسه ممنوع اعلام کردند. این مایوها، که بورکینی نامیده می شوند، بدن و موها را […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از گاردین، تصاویری از کشف حجاب اجباری یک زن فرانسوی از سوی پلیس در یکی از سواحل شهر نیس در فرانسه منتشر شد. مقامات فرانسوی پوشیدن مایوی اسلامی را در چندین شهر فرانسه ممنوع اعلام کردند. این مایوها، که بورکینی نامیده می شوند، بدن و موها را می پوشاند تا زنان مسلمان بتوانند به راحتی شنا کنند. در تصاویر منتشر شده ۴ افسر پلیس به سراغ زنی که با پوشش بورکینی در ساحل حضور داشت، می روند و او را وادار می کنند پوشش خود را بردارد. در این حین، یکی دیگر از افسران نیز در حال نوشتن جریمه برای این زن است.

این زن ۳۴ ساله به دلیل پوشیدن لگ، تونیک و یک شال در ساحل وادار به پرداخت جریمه شد. یکی از شاهدان عینی اظهار کرد: «دردناک تر این بود که افراد حاضر در ساحل پلیس را تشویق کردند و با فریاد از این زن خواستند به خانه اش برود.» گروه های حامی حقوق بشر اقدام مقامات فرانسوی در ممنوع کردن پوشش و حجاب در سواحل فرانسه را نقض حقوق بشر اعلام کردند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32