کد خبر: 8694
16/08/22 - 12:50 ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از سرویس بین الملل «حوزه»، مرکز رصد اسلام هراسی مصر وابسته به دارالافتاء این کشور سخنان یکی از نمایندگان مجلس فرانسه که زنان محجبه را به نازی ها آلمانی تشبیه کرده بود محکوم کرد. این نماینده در گفتگو با شبکه خبری یک اروپا گفته بود:‌خطر زنان محجبه […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از سرویس بین الملل «حوزه»، مرکز رصد اسلام هراسی مصر وابسته به دارالافتاء این کشور سخنان یکی از نمایندگان مجلس فرانسه که زنان محجبه را به نازی ها آلمانی تشبیه کرده بود محکوم کرد. این نماینده در گفتگو با شبکه خبری یک اروپا گفته بود:‌خطر زنان محجبه مانند اشغال گری نازی هاست و زنان محجبه و نازی ها فرق چندانی با یکدیگر ندارند زیرا نازی های آلمانی کشورهای اروپایی را نابود کردند و مسلمان ها نیز با شعار الله اکبر خون ریزی می کنند. این نماینده همچنین از نوشته توهین آمیز “جان پییر اربی” یکی از نمایندگان حزب جمهوری خواه در باره زنان مسلمان حمایت کرده بود. این نماینده جمهوری خواه در یادداشتی با توهین به زنان مسلمانی که در ساحل دریا با لباس کامل حاضر می شوند آنها را باه زباله تشبیه کرده بود. مرکز رصد اسلام هراسی، تشبیه زنان محجبه به نازی ها را کلامی سخیف خواند و گفت نمی توان به بهانه این که برخی اعضای گروه های تروریستی زنان محجبه هستند و چون آنها هنگام ارتکاب جرایمشان شعار الله اکبر می دهند، پس همه زنان مسلمان را متهم به این جرایم کرد، زیرا اگر این منطق صحیح باشد باید به دلیل این که یک جوان آلمانی فریاد کشید من آلمانی هستم و ۹ نفر از جمله ۸ مسلمان را در شهر مونیخ در ماه گذشته کشت باید همه آلمانی ها را مجرم بدانیم.

این مرکز با اشاره به سابقه طولانی این نماینده فرانسه در اسلام ستیزی از جمله جلو گیری از ساخت مساجد و پیگرد زنان محجبه و محروم ساخت آنها از حقوق اجتماعی خویش و … گفت: اینچنین صحبت ها مانند هدیه ای تقدیم به گروه های تروریستی و افراطی است؛ زیرا این گروه ها از احساسات جوانان مسلمان در مقابل چنین اظهاراتی استفاده می کنند و جوانان را به سمت خود جذب می کنند و در نتیجه به خشونت و ترور بیشتر دامن می زنند.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32