معاون قرآن و عترت وزیر ارشاد خبر داد:

بازارچه عفاف و حجاب به نمایشگاه قرآن امسال افزوده می شود

کد خبر: 866
15/05/10 - 7:11 ق.ظ

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ ارشاد گفت: در حال حاضر کمیته‌های مختلف برای برپایی نمایشگاه قرآن شکل گرفته و بازارچه حجاب و عفاف به این نمایشگاه اضافه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حجاب، حجت‌الاسلام و‌المسلمین محمدرضا حشمتی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، در خصوص برنامه‌های پیش روی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال ۹۴ اظهار داشت: مهمترین برنامه، نمایشگاه قرآن در ماه مبارک رمضان است که به روال سال‌های گذشته کارهای آن انجام می‌شود و در حال حاضر کمیتنه‌های مربوطه شکل گرفته است.
وی افزود: نمایشگاه قرآن از دو بخشی محتوایی و بخشی فروش تشکیل می‌شود که در بخش فروشگاهی ۲ بازارچه جدید به ۲ بازارچه قبلی اضافه شده است.
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد ادامه داد: امسال برای اولین بار بازارچه‌ی عفاف و حجاب و بازارچه‌ی اغذیه ماه مبارک رمضان به صورت مجزا و متمرکز در معرض بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد.

وی تهیه سامانه جامع قرآن را برنامه بعدی این معاونت دانست و افزود: تهیه این پرتال جامع قرآنی از سال گذشته شروع شده و هم اینکه طراحی‌های آن انجام شده و در مرحله انتخاب پیمانکار هستیم.
حجهَ‌الاسلام و‌المسلمین حشمتی افزود: این بانک جامع اطلاعاتی برای هشت صنف قرآنی تهیه می‌شود که شامل قاریان، حافظان، خادمان قرآنی، ناشران و مولفان قرآنی، مترجمین و هنرمندان قرآنی که خود شامل، خوشنویسان هنرمندان سینمایی و در بخش نعماتی چون توانبخش و سرودهای قرآنی است.
وی حمایت از تولیدات قرآنی در عرصه هنر شامل فیلم‌های کوتاه، بلند و انیمیشن‌های قرآنی را از دیگر برنامه‌های این معاونت در سال جاری دانست و ادامه داد: در این خصوص ۸ کار گروه تشکیل شده و تمام نهادهای مربوط در این کار گروه‌ها حضور دارند و پیشنهادهای دریافتی در این کارگروه‌ها جهت حمایت مطرح می‌شود.
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان خاطرنشان کرد؛ حمایت از تشکر‌های مردمی قرآنی سال‌های گذشته و به مقدار اعتبارمان از ایشان حمایت می‌کنیم.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32