کد خبر: 8603
16/08/11 - 4:57 ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ایندیپندنت، تاکنون نزدیک به ۹۰ هزار امضاء از سوی زنان مسلمان در کشورهای مختلف جمع آوری شده است و بسکتبالیست‌های زن مسلمان از سرتاسر دنیا خواستار پوشیدن حجاب در مسابقات بین‌المللی بسکتبال هستند. اسما البداوی بسکتبالیست مسلمان و مربی تیم سودان که اکنون در جنوب یورکشایر […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ایندیپندنت، تاکنون نزدیک به ۹۰ هزار امضاء از سوی زنان مسلمان در کشورهای مختلف جمع آوری شده است و بسکتبالیست‌های زن مسلمان از سرتاسر دنیا خواستار پوشیدن حجاب در مسابقات بین‌المللی بسکتبال هستند.

اسما البداوی بسکتبالیست مسلمان و مربی تیم سودان که اکنون در جنوب یورکشایر انگلستان زندگی می‌کند تاکنون توانسته بیش از ۸۹ هزار امضاء از سرتاسر جهان برای حمایت از خواسته خود جمع آوری کند. البداوی معتقد است که فدراسیون بین‌المللی بسکتبال (فیبا) باید محدودیت‌های مربوط به حجاب، عمامه و دیگر پوشش‌های سر مذهبی را بردارد و معتقد است که این مسئله هیچ ارتباطی با ایمنی ورزشکاران در مسابقات ندارد. در پی جمع آوری نزدیک به ۹۰ هزار امضاء فیبا اعلام کرده است که تصمیم خود را تا پایان ماه جاری اعلام می‌کند. پیش از این اندیرا کالجو دیگر بسکتبالیست مسلمان آمریکایی بوسنیایی تبار در ویدئویی اینترنتی اعلام کرده بود که با وجود جمع آوری امضاءهای فراوان نتوانسته‌ است فیبا را مجبور به پذیرش این امر کرده و به طور حرفه‌ای بتواند با پوشش اسلامی به بسکتبال بپردازد. او نیز که توانسته بود بیش از ۸۹ هزار امضاء از سوی بسکتبالیست‌های مسلمان جمع آوری کند، با تشکر از تمام کسانی که او را در این راه همراهی کرده بودند گفته بود: مبارزه ما هنوز ادامه دارد زیرا ما هنوز اجازه نداریم بازی کنیم.

بلقیس عبدالقادر نخستین بسکتبالیست مسلمان باحجاب که در یک تیم حرفه‌ای در آمریکا بازی می‌کند در یک کنفرانس خبری در سال ۲۰۱۵ درباره ممنوعیت بازی در سطح جهانی گفته بود: این ممنوعیت قلب مرا شکست. من تمام عمر آرزوی بازی در سطح جهانی داشته‌ام و هرگز تصور نمی‌کردم حجابم یعنی همان عاملی که سبب رسیدن به بسیاری خواسته‌ها و آرزوهایم در زندگی شده، باعث توقف من در این راه شود.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32