کد خبر: 8567
16/08/08 - 2:30 ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، نشریه آمریکایی ‘یو.اس. ای تودی’ در تارنمای خود نوشت: زوج جوان مسلمان حاضر دراین پرواز به دنبال شکایت یکی از خدمه هواپیما به خلبان مبنی بر اینکه او با بودن این دو مسافر احساس ناراحتی می کند، توسط خدمه زمینی از هواپیما بیرون […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، نشریه آمریکایی ‘یو.اس. ای تودی’ در تارنمای خود نوشت: زوج جوان مسلمان حاضر دراین پرواز به دنبال شکایت یکی از خدمه هواپیما به خلبان مبنی بر اینکه او با بودن این دو مسافر احساس ناراحتی می کند، توسط خدمه زمینی از هواپیما بیرون برده شدند. بنابراین گزارش ‘فیصل’ و ‘نازیا علی’ (Faisal & Nazia Ali) زوج مسلمانی بودند که در مورخ ۲۶ ژوئیه (پنجم مرداد ماه) از پاریس عازم شهر ‘سینسیناتی’ (Cincinnati) ایالت اوهایو بودند. یو.اس.ای تودی گزارش داد یکی از مهمانداران به خلبان شکایت کرده که در بخش وی یک زن محجبه همراه با مردی که قصد پنهان کردن گوشی همراه خود داشته و کلمه ‘الله’ را از وی شنیده، احساس ناراحتی می کند و با پی گیری خلبان، خواستار خروج آنها از هواپیما می شود. نازیا علی ۳۴ساله در پی برملا شدن این ماجرا پنجشنبه گذشته در شهر سینسیناتی آمریکا و در دفتر ‘شورای روابط اسلامی- آمریکایی’ گفت که به همراه همسرش در هواپیما نشسته بودند که از آنها خواسته شد برای پاره ای سوالات وسایل خود را بردارند چرا که آنها قرار نیست با این پرواز به مقصد خود سفر کنند.

یو.اس.ای تودی گزارش داد فعالان مدافع مسلمانان در آمریکا در پی اخراج این زوج جوان مسلمان، شکایتی در زمینه نقض حقوق دینی علیه خطوط هوایی دلتا به وزارت حمل و نقل آمریکا ارسال کردند. این گزارش حاکی است در پی ارسال این شکایت، شرکت هواپیمایی دلتا با صدور بیانیه ای این اقدام را محکوم کرد. در بیانیه شرکت هواپیمایی دلتا آمده است: دلتا تبعیض قائل شدن به مسافران خود بر اساس سن، نژاد، ملیت، مذهب، جنسیت آنها را محکوم می کند؛ بعنوان یک شرکت هوایی جهانی که روزانه صدها هزار نفر را جابجا می کند، دلتا عمیقا پایبند به رفتار توام با احترام بامسافران خود است.

شرکت هواپیمایی دلتا در ادامه بیانیه خود افزود: دلتا به تحقیقات خود در مورد این ماجرا ادامه خواهد داد و هزینه کامل این پرواز را به این (دو) مسافر خود بازخواهد گرداند. یو.اس.ای تودی گزارش داد: روابط اسلامی – آمریکایی (CAIR) در نامه خود خطاب به مقامات حمل و نقل آمریکا نوشت که تبعیض شرکت هواپیمایی دلتا در مورد این زوج مسلمان نقض قوانین فدرال آمریکا بوده و این شورا از وزارت حمل و نقل آمریکا خواست تا دستور العملی در مورد اخراج مسافران به دلایل امنیتی برای شرکت های هواپیمایی که مقر آنها در آمریکا است، تهیه کند. شرکت هواپیمایی دلتا که در سال ۱۹۲۴ میلادی تاسیس شده است، در سال ۲۰۱۵میلادی روزانه بیش از پنج هزار پرواز به ۳۳۴مقصد در ۶۴کشور جهان در شش قاره جهان انجام داده است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32