کد خبر: 8522
16/08/06 - 1:49 ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از فاکس نیوز، بازی‌های المپیک ریو از اواخر هفته جاری برگزار خواهد شد و برترین ورزشکاران جهان در رشته های مختلف به مصاف هم خواهند رفت. ابتهاج محمد شمشیرباز آمریکایی در سال ۲۰۱۲ در آستاه صعود به بازی‌های المپیک ریو بود ولی با یک اختلاف از رسیدن […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از فاکس نیوز، بازی‌های المپیک ریو از اواخر هفته جاری برگزار خواهد شد و برترین ورزشکاران جهان در رشته های مختلف به مصاف هم خواهند رفت. ابتهاج محمد شمشیرباز آمریکایی در سال ۲۰۱۲ در آستاه صعود به بازی‌های المپیک ریو بود ولی با یک اختلاف از رسیدن به این رقابت ها بازماند. حالا بعد از گذشت چهار سال این ورزشکار آمریکایی به اولین زن آمریکایی تبدیل شده است که با حجاب در بازی‌های المپیک ظاهر خواهد شد. ابتهاج محمد ۳۰ ساله درباره این موضوع گفت: این حضور من در بازی‌های المپیک از آن نظر اهمیت دارد که عده ای معتقد هستند زنان مسلمان با حجاب اسلامی نمی توانند به دستاورهایی که دیگران می‌رسند برسند. برای خودم، خانواده و دوستان و جامعه اسلامی خوشحالم که توانستم با این شرایط جواز حضور در بازی های المپیک را بدست آورم.

این ورزشکار که متولد نیوجرسی است، از ۱۳ سالگی شمشیربازی را شروع کرد. خانواده او دوست داشتند دخترشان در ورزشی باشد که قوانین آن با قوانین اسلام هم خوانی داشته باشد و دخترشان بتواند با پوشش اسلامی در آن شرکت کند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32