کد خبر: 8476
16/08/01 - 4:12 ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) ، در این سمینار که با شرکت بانوانی با حجاب کامل اسلامی برگزار شد، چند تن از کارشناسان و اساتید دروس اسلامی و اجتماعی و برخی از دانشجویان با ارائه سخنرانی و مقاله خود، بر لزوم التزام به عفاف و حجاب در جامعه […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) ، در این سمینار که با شرکت بانوانی با حجاب کامل اسلامی برگزار شد، چند تن از کارشناسان و اساتید دروس اسلامی و اجتماعی و برخی از دانشجویان با ارائه سخنرانی و مقاله خود، بر لزوم التزام به عفاف و حجاب در جامعه تأکید کردند. حجت‌الاسلام رمضان باه، از اساتید کالج اسلامی المصطفی(ص) در سخنرانی خود در این سمینار با تأکید بر ضرورت رعایت عفاف و حجاب از سوی مردان و زنان در جامعه، فرازهایی از معارف اسلامی در زمینه چگونگی رعایت عفاف را ارائه داد. همچنین برخی از دانشجویان علوم اسلامی در سیرالئون، مقاله خود را با موضوع حجاب و عفاف ارائه دادند.

محمد معرفت، رایزن فرهنگی کشورمان در سیرالئون هم با ایراد سخنرانی، به نقل از حضرت امام خمینی(ره) نکاتی از معارف اسلامی را در تبیین اهمیت رعایت عفاف و حجاب تبیین کرد. وی گفت: حضرت امام(ره) فرمودند که«مرد از دامن زن به معراج می‌رسد». یکی از نکاتی که از چنین کلام زیبایی برداشت می‌شود، این است که بانوان یک جامعه مهم‌ترین نقش را در ارتقا و پیشرفت یک جامعه و سالم‌بودن آن دارند و با وجود بانوان عاقل و با عفت، یک جامعه پاک، سالم، متمدن و با آرامش به وجود می‌آید.

رایزن فرهنگی ایران در سیرالئون در ادامه به بیانات مقام معظم رهبری (دام ظله) استناد کرد و گفت: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مد ظله العالی) می‌فرمایند که حجاب، ارزشی است منطبق بر طبیعت انسان و رعایت حجاب و حفظ عفاف به عنوان یک امر ارزشی در مکتب مقدس اسلام، مورد توجه قرار گرفته است. زن می‌تواند با حفظ حجاب، جایگاه و شأن واقعی خود را در پناه عفاف بیابد و درجات متعالی را بپیماید. محمد معرفت در پایان سخنان خود، بهترین الگو برای بانوان در همه امور به ویژه در موضوع عفاف و حجاب را حضرت فاطمه(س) معرفی کرد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32