کد خبر: 8399
16/07/24 - 12:14 ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” دیلی میل ” ، مونا الفضلی بانوی محجبه ، گفت: مدیر مغازه وقتی متوجه شد که حاضر نیستم حجابم را دربیاورم به من گفت: وقت خودت و من را تلف نکن! مونا الفضلی ۲۵ ساله زن مسلمان کویتی تباری که برای درخواست کار به یک […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” دیلی میل ” ، مونا الفضلی بانوی محجبه ، گفت: مدیر مغازه وقتی متوجه شد که حاضر نیستم حجابم را دربیاورم به من گفت: وقت خودت و من را تلف نکن! مونا الفضلی ۲۵ ساله زن مسلمان کویتی تباری که برای درخواست کار به یک مغازه جواهرفروشی در شهر اوکلند در نیوزلند مراجعه کرده بود، به خاطر داشتن حجاب اسلامی از پذیرش محروم ماند.

الفضلی به خبرنگاران گفته که مدیر مغازه وقتی متوجه می‌شود که او حاضر نیست حجابش را دربیاورد به او گفته است: وقت خودت و من را تلف نکن! الفضلی در این باره گفت: رفتن به داخل مغازه و درخواست کار از مدیر آنجا شجاعت و جسارت بسیاری می‌خواست، از حرف مدیر مغاز بسیار احساس خجالت کردم زیرا از همان نخست نیز نگران مردود شدن بودم. این زن ۲۵ ساله مسلمان در سال ۲۰۰۸ از کویت به نیوزلند آمده و او از نوامبر سال گذشته تاکنون که تحصیلاتش را به پایان رسانده، روزانه ۵ درخواست کاری به مراکز مختلف فرستاده و در این باره می‌گوید: من حاضر به انجام هر شغلی هستم، اما حاضر نیستم حجابم را بردارم. من حجابم را حفظ خواهم کرد زیرا حجاب هویت من است و من به هویت، فرهنگ و دینم احترام می‌گذارم.

اکتبر ماه گذشته نیز یک زن مسلمان به نام فاطیما محمدی از دانشکده دختران کلستون که قصد داشت با کسب درآمد تابستانی کمک‌کار وضعیت اقتصادی خانواده‌اش باشد به خاطر داشتن حجاب نتوانست در یکی از شعبات جواهرفروشی در نیوزلند مشغول به کار شود. به این زن مسلمان گفته شده بود که حجاب مخالف سیاست‌های کاری فروشگاه است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32