کد خبر: 8374
16/07/23 - 9:24 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” حوزه ” ، حجت الاسلام حامد شاه بیگی ؛ کارشناس حوزوی، حجاب و عفاف را عامل پیشرفت جامعه عنوان کرد و گفت: غرب می خواهد واقعه اندولس را در کشورهای اسلامی بخصوص ایران اجرا کند تا باعث فروپاشی بنیان خانواده شوند. وی، گسترش فرهنگ عفاف […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” حوزه ” ، حجت الاسلام حامد شاه بیگی ؛ کارشناس حوزوی، حجاب و عفاف را عامل پیشرفت جامعه عنوان کرد و گفت: غرب می خواهد واقعه اندولس را در کشورهای اسلامی بخصوص ایران اجرا کند تا باعث فروپاشی بنیان خانواده شوند. وی، گسترش فرهنگ عفاف و حجاب را وظیفه ای همگانی عنوان کرد و گفت: اگر هدف گذاری و سیاست گذاری ها در سطح کلان درست و دقیق صورت بگیرد و توسط نهاد های فرهنگی و امنیتی با حساسیت دنبال شود، الگو های اسلامی در سطح جامعه محقق خواهد شد. این فعال فرهنگی با اشاره به نبود الگوی مناسب در طراحی لباس های اسلامی، گفت: تاثیر منفی فیلم ها و سریال های تلویزیون و رسانه های اجتماعی و ماهواره ها باعث شده تا الگوی اسلامی جای خود را به الگو های غربی بدهد و هیچ تلاشی برای معرفی و ارائه الگوهای ایرانی اسلامی در رسانه های جمعی نشده است.

حجت الاسلام شاه بیگی با اشاره به وجود لباس های نامتعارف در ویترین های مغازه ها گفت: متاسفانه وجود لباس های نامتعارف در ویترین مغازه ها اشاعه منکر در جامعه است. وی خاطر نشان کرد: در واقع ما باید نمادی از اسلام در جهان باشیم و الگو های خود را به جامعه جهانی معرفی کنیم، ولی متاسفانه الگو قرار دادن بانوان صدر اسلام همانند حضرت فاطمه زهرا(س) را به کلام بسنده کرده ایم و الگو های غربی را وارد محیط جامعه و خانواده ها می کنیم.

حجت السلام شاه بیگی، خواستار توجه بیشتر به عفاف و حجاب در جامعه شد و تصریح کرد: ما نباید عرصه مبارزه با استکبار و تهاجم فرهنگی را رها کنیم، بلکه باید با تفکر و درک فلسفه حجاب، در صحنه مبارزه جنگ نرم آماده باشیم. این کارشناس حوزوی با اشاره به لزوم خلاقیت در ارائه فرهنگ عفاف و حجاب، ادامه داد: روحانیون ، طلاب و تمام اقشار فرهنگی جامعه باید حجاب را در قالب های هنری به جوانان و مردم معرفی کنند، زیرا امروزه رسانه ها و طیف های فرهنگی حرف اول برای تاثیر گذاری در جامعه را می زنند. وی تاثیر ارتباط نامحرم در جامعه را اساس بنیان خانواده عنوان کرد و افزود: امروزه در جامعه اجتماعی، جامعه نمایش زنان برای مردان شده است، از جلوه گری های زنان در برابر چشمان نامحرمان گرفته تا گفتگوهای کاری، که این گونه موارد دچار قیاس و سرانجام تفرقه افکنی ها در بنیان خانواده می شود و پایه های یک زندگی را سست می کند که زمینه ی آسیب های اجتماعی و افزایش آمار طلاق می شود.

امام جمعه خوسف اظهار داشت: روحانیون باید بنیه های اعتقادی جامعه را تقویت کنند و مسئله عفاف و حجاب را تبیین نمایند. وی عزم راسخ مسئولین و مراجعه ذیربط برای جلوگیری از ناهنجاری ها را خواستار شد و گفت: با قانون گذاری نمایندگان مجلس و اقدام توسط نیروهای انتظامی و طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر، زمینه جمع شدن این مانکن ها و تابلو ها در شهرها باید اجرا شود.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32