آخرین یادداشت

سبک زندگی فاطمی الگوی کامل زن معاصر

سبک زندگی فاطمی الگوی کامل زن معاصر

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری «حوزه»، فاطمه آناستازیا یژووا، اندیشمند روس که پس از آشنایی با دین مبین اسلام حجاب را عاقلانه و با عشق کامل انتخاب کرد و معتقد است حجاب عین آزادی است.هفته‌نامه افق حوزه به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت بانوی حجاب و ...

پیوند ها

 
qomnews   hejabnews   qomnews   qomnews
 
استاد حوزه علمیه خراسان جنوبی

حجاب مصونیت بخشی دربرابر هجمه هاست

کد خبر: 8312
۹۵/۰۴/۲۸ - ۱۱:۰۴ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” حوزه ” ، حجت الاسلام دلدار، مدیر مدرسه امام حسن مجتبی(ع) بیرجند با اشاره به جایگاه ویژه عفاف و حجاب در اسلام، اظهار داشت: خداوند متعال در قرآن کریم و پیامبر(ص) و ائمه(ع) در احادیث متعدی به تبیین جایگاه حجاب در جامعه اسلامی پرداخته اند […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” حوزه ” ، حجت الاسلام دلدار، مدیر مدرسه امام حسن مجتبی(ع) بیرجند با اشاره به جایگاه ویژه عفاف و حجاب در اسلام، اظهار داشت: خداوند متعال در قرآن کریم و پیامبر(ص) و ائمه(ع) در احادیث متعدی به تبیین جایگاه حجاب در جامعه اسلامی پرداخته اند و حجاب را می توان مصونیت جامعه از تهاجمات فرهنگی استکبار دانست. مدیر مدرسه امام حسن مجتبی(ع) بیرجند افزود: حجاب باعث مصونیت دختران و بانوانان از نگاه نامحرمان می شوند و عزت و ارزش زن را در جامعه ارتقاء می دهد.

وی با تاکید بر ضرورت نهادینه سازی فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه، تصریح کرد: باید فرهنگ عفاف و حجاب را در جامعه اسلامی ایران به عنوان یک فرهنگ عمومی به نمایش بگذاریم و اگر یک بحث فرعی قلمداد شود باعث اشکال در نظام اجتماعی و ترویج فساد و زمینه ساز گناه خواهد شد. استاد حوزه علمیه خراسان جنوبی، رسانه ملی را عامل موثری برای ترویج حجاب دانست و خاطرنشان کرد: رسانه ها به ویژه تلویزیون می توانند در سریال ها و فیلم ها در ارتباط با حجاب و بیان مضرات بد حجابی در جامعه نقش اساسی در گسترش فرهنگ حجاب و عفاف ایفا نمایند.

وی با بیان حدیثی از امام علی (ع) یاد آورشد: عفاف و حجاب منشاء همه خوبی هاست و انسان های عفیف و پاکدامن اهل گناه نیستند و مقامشان به اندازه شهیدی که در راه خدا به شهادت می رسد، است. مدیر مدرسه امام حسن مجتبی(ع) بیرجند با تاکید بر لزوم رصد آسیب های اجتماعی، گفت: ما باید زمینه های به وجود آمدن بد حجابی را شناسایی کنیم و راهکارهای مقابله با این پدیده را عملیاتی کنیم.

وی با اشاره به نقش روحانیون تصریح کرد: روحانیون می توانند با استفاده از منابر و فعالیت در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، فلسفه حجاب را برای جامعه تبیین کنند تا زیبایی های حجاب در جامعه طنین انداز شود.

حجت الاسلام دلدار افزود: روحانیون می توانند با معرفی سیره حضرت فاطمه (س) و الگوهای موفق حجاب در جامعه، زمینه را برای روی آوردن دختران به حجاب و عفاف فراهم کنند.

انتهای پیام/

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

مشترک خبرنامه شوید!


اخبار ویژه حجاب نیوز از طریق ایمیل برای مشترکین خبرنامه ارسال می گردد.

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32