همسر سردار شهید«محمود کیا»

نقش اساسی خانواده‎ها در گسترش حجاب

کد خبر: 8304
16/07/16 - 12:07 ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از فارس فخری محمدی ، حجاب و پوشش را وسیله‎ای برای حفظ امنیت جسمی و روحی بانوان دانست و گفت: علاوه ‎بر فواید بی‎شمار حجاب و عفاف زنان مسلمان با الگو قرار دادن حضرت فاطمه(س) که حتی در برابر فرد نابینا با پوشش کامل حاضر می‎شدند موظف […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از فارس فخری محمدی ، حجاب و پوشش را وسیله‎ای برای حفظ امنیت جسمی و روحی بانوان دانست و گفت: علاوه ‎بر فواید بی‎شمار حجاب و عفاف زنان مسلمان با الگو قرار دادن حضرت فاطمه(س) که حتی در برابر فرد نابینا با پوشش کامل حاضر می‎شدند موظف به رعایت حجاب هستند. *حجاب و عفاف وسیله‎ای برای افزایش اعتماد میان همسران و استحکام بنیان خانواده است وی با اشاره به اینکه محدودیت پنداشتن پوشش و حجاب یک تفکر اشتباه است، گفت: ممکن است حجاب در ظاهر یک محدودیت تلقی شود اما با سنجش واقع‎بینانه می‎توان به فواید فراوان حجاب برای اشخاص و جامعه پی برد.

همسر سردار شهید محمود کیا اظهار کرد: حجاب و پوشش نه تنها مانعی برای ابراز زیبایی بانوان نیست بلکه خود عاملی برای زیبایی آنان است که در صورت افزایش معرفت الهی و افزایش شناخت و آگاهی لازم نسبت به مسأله حجاب این تفکرات نادرست از بین خواهد رفت. محمدی افزود: حجاب و عفاف در زنان و مردان موجب افزایش اعتماد بین همسران می‎شود که این امر استحکام بنیان خانواده را به همراه دارد.

همسر سردار شهید محمود کیا با بیان اینکه خانواده‎ها نقش اساسی در ترویج و نهادینه‎شدن حجاب در فرزندان دارند، افزود: در صورت پایبندی پدر و مادر به مسأله حجاب که الگوی فرزندان هستند موجب تاثیرپذیری فرزندان از آنان شده که با تبیین حجاب در فرزندان جامعه نیز از فواید آن بهره‎مند خواهد شد. وی تأکید کرد: خانواده‎ها به ویژه مادران با مطالعه و آگاهی از راه دوستی و با اعمال روش‎های سازنده و رفتار مناسب در تبیین و گسترش حجاب اقدام کنند و از تندی، خشونت و مقایسه با همسالان پرهیز کنند.

محمدی به قدرت تأثیرگذاری نهادهای مختلف به ویژه آموزش و پرورش اشاره کرد و ادامه داد: آموزش و پرورش به عنوان جامعه بزرگتر از خانواده با رعایت اخلاق و رفتار و ارائه راهکارهای مناسب نقش فراوانی در آگاهی‎بخشی دانش‎آموزان دارند.  لازمه ترویج عفاف و حجاب در مدارس مسؤولیت‎پذیری و تعهد مدیران و معلمان است همسر سردار شهید محمود کیا با تأکید بر اینکه لازمه ترویج و فرهنگ‎سازی عفاف و حجاب در مدارس مسؤولیت‎پذیری و تعهد مدیران و معلمان است، یادآور شد: معلمان با تفکر اینکه معلمی شغل انبیاست، با نیت خالص و هدفمند و با روش‎های متنوع و اجرای برنامه‎های مختلف در این مسیر گام بردارند.

وی با بیان اینکه باید به‎جای الگوهای غربی و شرقی الگوهای دوران انقلاب را احیا کرد، گفت: علاوه‎بر خانواده‎ها نهادهای مختلف اعم از اداره تبلیغات اسلامی، صداوسیما، هیئت‎های مذهبی و امثال آنها در ترویج و گسترش حجاب تلاش کنند. محمدی با ابراز خرسندی از اقدامات انجام‎شده توسط نهادهای مختلف در راستای ترویج حجاب و عفاف و با تایید عملکرد آنان، خاطرنشان کرد: هر چند نهادهای مختلف در تحقق این هدف گام برداشتند اما نهادینه‎شدن حجاب و عفاف در جامعه مستلزم تقویت بیشتر برنامه‎های صورت‎گرفته و ارائه راهکارهای مفید و متنوع است.

همسر سردار شهید محمود کیا با اشاره به امر به معروف و نهی از منکر، امر به معروف و نهی از منکر را وظیفه شرعی و اخلاقی مسلمانان عنوان کرد و بیان داشت: امر به معروف و نهی از منکر مسأله مهمی است که با وجود تاکید فراوان دین اسلام به این کار، در جامعه امروز کمرنگ شده و در حال فراموشی است. وی با تأکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر شرایط و آدابی دارد، متذکر شد: این کار باید با مطالعه و با شیوه صحیح و به دور از تهدید، تندی و تحقیر افراد باشد.

محمدی با اشاره به سفارش شهدا به مسأله حجاب، یکی از معیارهای سردار شهید«محمود کیا» برای ازدواج با وی را پوشش کامل و رعایت حجاب عنوان کرد و گفت: رعایت حجاب از نگرانی‎ها و دغدغه‎های شهید محمود کیا بوده که در وصیت‎نامه خود نیز خانواده و بانوان را به رعایت حجاب و الگو گرفتن از حضرت زینب(س) و حضرت فاطمه(س) توصیه کرد. گفتنی است؛ شهید «محمود کیا» اهل شهرستان کردکوی است که در سال ۱۳۴۳ در خانواده‎ای مذهبی دیده به جهان گشود که با حضور در جبهه‎های نبرد حق علیه باطل در سال ۱۳۶۵ در عملیات کربلای پنج در شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل شد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32