آخرین یادداشت

سبک زندگی فاطمی الگوی کامل زن معاصر

سبک زندگی فاطمی الگوی کامل زن معاصر

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری «حوزه»، فاطمه آناستازیا یژووا، اندیشمند روس که پس از آشنایی با دین مبین اسلام حجاب را عاقلانه و با عشق کامل انتخاب کرد و معتقد است حجاب عین آزادی است.هفته‌نامه افق حوزه به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت بانوی حجاب و ...

پیوند ها

 
qomnews   hejabnews   qomnews   qomnews
 
کد خبر: 8298
۹۵/۰۴/۲۴ - ۱۲:۴۴ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از «حوزه»، حجت الاسلام جواد زمانی شاعر مطرح ادبیات آئینی کشور، در این نشست با تشریح سرنوشت شعر و شاعری در گذشته و عصر حاضر اظهارداشت: اخلاق یکی از برجسته ترین معیارهای ارزیابی دوران گذشته و امروز عرصه ادبیات شعر و شاعری است، بطوریکه برای ارتقای جایگاه […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از «حوزه»، حجت الاسلام جواد زمانی شاعر مطرح ادبیات آئینی کشور، در این نشست با تشریح سرنوشت شعر و شاعری در گذشته و عصر حاضر اظهارداشت: اخلاق یکی از برجسته ترین معیارهای ارزیابی دوران گذشته و امروز عرصه ادبیات شعر و شاعری است، بطوریکه برای ارتقای جایگاه اخلاقیات در نوحه ها باید در ابتدا، اطلاعات شاعران را درباره مضامین اخلاقی همچون مطالب قرآنی و احادیث افزایش دهیم.

این شاعر آیینی با اشاره به وجود تعاریف متعدد از شعر آیینی اظهارداشت: آن چیزی که امروزه از آن به عنوان شعر آیینی یاد می کنند، شعری است که در مدح و مرثیه ائمه اطهار(ع)سروده شده باشد. وی با اشاره به سابقه سرایش اشعار آیینی توسط شاعران کشور ادامه داد: در گذشته اشعار زیبایی در زمینه شعر آیینی توسط شاعران سروده می شد؛ اما شاعران با محدودیت های سیاسی ـ اجتماعی شعر می سرودند. خوشبختانه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، تفسیر مسائل روز ، تاریخ اسلام و زندگانی ائمه اطهار (ع) از مشخصه های شعر آیینی محسوب شد، به این معنا که شاعران، حسینی ها و یزیدی های زمانه ی خود را از طریق شعر به مخاطبان معرفی می کنند و پس از انقلاب اسلامی جبهه های حماسی واقعه عاشورا گسترش یافت و ابعاد تازه ای از عاشورا پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

حجت الاسلام زمانی در ادامه افزود: رسیدن به دوران اوج شکوه شعر مستلزم ایجاد زمینه هایی است که از جمله آنها می توان به افزایش تلاش شاعران جوان برای بالا بردن سطح اطلاعات و توانایی ها و مهارت ها اشاره کرد. این شاعر آیینی با اشاره به فعالیت های حوزه هنری در زمینه ادبیات و شعر گفت: حوزه هنری در عرصه دفاع مقدس برنامه های مختلف و پر محتوای زیادی انجام داده است؛ اما گاهی اوقات توجه به کمیت و تعداد آثار در این حوزه مانع از ژرف نگری و غفلت از سایر موضوعات می شود.

انتهای پیام /

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

مشترک خبرنامه شوید!


اخبار ویژه حجاب نیوز از طریق ایمیل برای مشترکین خبرنامه ارسال می گردد.

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32