کد خبر: 8224
16/07/12 - 12:55 ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” حوزه ” ،دکتر موسی حقانی در همایش ملی قیام گوهرشاد با ارائه مقاله ای درباره دیکتاتوری منور ، گفت: رضاخان به جنایات مختلفی از جمله کشتار گوهرشاد دست زده است ولی بحث تنها به وی خلاصه نمی شود بلکه کشف حجاب از سوی دیگران و […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” حوزه ” ،دکتر موسی حقانی در همایش ملی قیام گوهرشاد با ارائه مقاله ای درباره دیکتاتوری منور ، گفت: رضاخان به جنایات مختلفی از جمله کشتار گوهرشاد دست زده است ولی بحث تنها به وی خلاصه نمی شود بلکه کشف حجاب از سوی دیگران و قبل از آن پیگیری می شده است.

وی به اهانت هایی که قبل از شروع کشف حجاب نسبت به محجبه ها در مجلات آن زمان انجام می شد، اشاره و خاطر نشان کرد: بیشتر این فعالیت ها و کشف حجاب ها توسط فرقه های ضاله اقدام می شد و پیشرفت را در این امر می دانستند. رئیس موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران ، غربگرایی، باستان گرایی و اسلام ستیزی را سه رکن فعالیت رضاخان دانست و ابراز داشت: آنچه در ایران تفاق افتاد، نوعی «مدرنیزاسیون وابسته ناقص» بود که می بایست صورت ایرانیان را تغییر بدهد و البته اگر کامل هم می بود، نتیجه ای در بر نداشت.

وی با بیان اینکه غیر از جریان دینی که نقد جدی به این برنامه داشت، سایر نقدها جدی نبود، گفت: این در حالی است که سبک زندگی دینی از سوی قرآن و امامان معصوم(ع) بیان شده و امثال رضاخان به مقابله با این امر برخواستند. گفتنی است، همایش علمی و ملی قیام مسجد گوهرشاد عصر امروز ادامه می یابد و مراسم اختتامیه آن برگزار و از مقالات برتر تقدیر خواهد شد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32